2013 Af Varmı

Konusu 'Sosyal Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 2 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  2013 de af varmı,
  yeni anayasada hükümlülere af varmı, 2013 af yasası, adli af varmı, 2013 af haberleri, yeni anayasada genel af varmı, genel af 2013, 2013 genel af, af varmı 2013, af çıkacak mı 2013, 2013 mahkum affı, mahkumlara af 2013, 2013 yılında af varmı, 2013 de af çıkar mı, 2013 de genel af varmı, 2013 genel af varmı, adli mahkuma af varmı, ceza mahkemeleri kanununda yeni degişiklik varmı, 20011 MAHKUMLARA GENEL AF, yeni anayasada mahkumlara af varmı, 2013MAHKÜMLARA AF VARMI, hükümlü affı varmı, meclıste yenı af, 2013de hükümlü suçlulara af varmı, anayasa değişikliği uyuşturucu 2013, 2013 de yeni anayasada genel af varmı, hükümlü ve tutuklulara genel af mı

  2013 yılı için henüz af konusunda herhangi bir gelişme yok. Ülkemizde Mahkum sayası giderek artıyor, Devlet tarihinin en yüksek mahkum rakamlarını her gün biraz daha çoğalıyor. Af tarihleri genel olarak seçimlerden önce açıklanıyor. Bu sene de eğer bu konuda bir gelişme olursa sizlerle bu sayfadan paylaşacağız.

  Ayrıca;

  Cezaevi koşulları ile ilgili konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Mahkumlar eşleri ile 24 saat özel bir yerde kalabilecek" dedi.

  Başbakan Erdoğan, NTV ve Star TV'den ortak yayınlanan ''Başbakan Erdoğan ile Özel'' adlı programda soruları yanıtladı.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cezaevlerinde yeni bir uygulamayı başlatacaklarını belirterek, ''İçerideki mahkumlar, belki buna tutukluyu da katacağız, eşler birbirleriyle diyelim ki 24 saat, cezaevi dışında belli yerlerde hazırlanmış odalarda görüşebilecekler. Eşiyle bir araya gelme imkanını vereceğiz ki aile görüşmesi olarak böyle bir adımı atacağız. Bu ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum olanlar için bile geçerli olabilecek'' dedi.

  Türkiye'de böyle bir uygulama yok, ilk defa bu uygulamayı biz başlatacağını söyleyen Başbakan Erdoğan konuyla ilgili olarak şu sözleri eklemeyi de ihmal etmedi: "Yani eşiyle bir araya gelme imkanını vereceğiz ki aile görüşmesi olarak böyle bir adımı atacağız. Bu ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum olanlar için bile geçerli olabilecek, yeter ki o süre içinde onlar, oradaki şartlara uygun hareket etmiş olsun."

  A.A.
   


Sayfayı Paylaş