2012'de Akıllı Telefon Fiyatları Yarı Yarıya Düşecek!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 15 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Akıllı telefon almak isteyip de fiyatları çok yüksek bulanlar için Microsoft tarafından sevindirici bir açıklama geldi. 2012'de Microsoft'un mobil platformlar için hazırlamış olduğu Windows Phone 7'li telefonların fiyatının yarı yarıya düşeceğini ve ortalama akıllı telefon fiyatının 200 dolar seviyesinde olacağı belirtildi.

  Geçtiğimiz gün düzenlenmiş olan Microsoft Uluslar Arası Ortaklık Konferansı'nda konuşan Windows Phone'un başkanı Andrew Lees, şöyle bir açıklamada bulundu: "Windows Phone 7'yi çalıştırabilecek kapasitede olan bir akıllı telefon, 2012'nin sonlarına doğru yaklaşık 100 ile 150 dolar fiyat seviyesinden sunulacak. Bu da çok büyük bir indirim söz konusu olduğunu gösteriyor."

  Lees ayrıca sistemlerini birleştirmekten de bahsetti: " PC, telefon, TV gibi ürünlerimizi özellikle Xbox ile uyumlu ve tutarlı bir hale getirmeye çalışıyoruz. Bu sayede kullanıcıların deneyimlerini geliştirmek ve değiştirmek istiyoruz."

  Bütün bunların yanında tabletleri kısmen normal bir bilgisayar olarak gördüklerini de söyleyen Lees, insanların PC'den beklediklerini tablet bilgisayarlarda da yapabilmeleri için uğraş gösterdiklerini ekledi.
   


Sayfayı Paylaş