2012 Yılının Gözde Meslekleri

Konusu 'Sosyal Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 7 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  2012 Yılının En Gözde Meslekleri
  2012 Yılının Gözde Meslekleri Neler

  Bu yıl yine en çok tercih edilecek bölümler arasında bilişim olacak. Malum son dönemlerde sosyal medya’nın popülerlik kazanması ile birlikte bilişim sektörüne yönelik yatırımlar da hızla artmaktadır.

  Sosyal medya uzmanlığı, internet pazarlama, ağ pazarlama uzmanlıkları, mobil yazılım uzmanı, e-ticaret uzmanı ve SEO uzmanlığı bu yılın yüksek getiri sağlayacak meslekler arasında gözükmektedir. Şirketlerde en çok yatırımın bilişim alanında olacağı ön görülmektedir.

  Girişimcilere göre diğer gözde bölüm ise ekonomi. Ekonomistlik ve fon yöneticiliği de yükselen meslekler arasında yer alıyor.

  21. yüzyılın ‘Girişimcilik Yüzyılı‘ ilan edilmesi ile birlikte gerek Türkiye’de gerekse dünyada ‘girişim danışmanları‘ ve ‘girişim eğitmenleri‘’ne olan talebin artmasını beklenmektedir.

  Tabii hiç vazgeçilmeyen bölümler arasında yer alan mühendislik fakülteleri. Özellikle Biyokimya mühendisliği en hızlı büyüyen sektörlerin başında geliyor. Bu meslek dalında önümüzdeki yıllarda yeni iş alanlarının artması bekleniyor.

  Geçen yıl olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da mühendislikler arasında İnşaat Mühendisliği, Satış Mühendisliği, Elektrik – Elektronik Mühendislikleri de en gözde meslekler arasında yer almaktadır.
   


Sayfayı Paylaş