2012 Yalanı

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 20 Aralık 2011 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  2012 Kıyamet Gerçekten Kopacak mı?
  2012 Yalanı nedir
  2012 kıyamet günü
  2012 kıyameti
  2012 Marduk yalanı

  Ekonomik kriz, büyük felaketler, toplu insan ölümleri, açılımlar, siyasi çalkantılar derken tüm dünya bir anda tek bir konuya odaklandı. Herkesin içini bir tedirginlik sardı. Üstüne üstlük bir de filmi yapıldı. Şimdi tüm dünya, 2012 yılında kopacak olan kıyameti konuşuyor.

  Aslında, kıyamet senaryosunun kaynağı Maya takvimi. Beş bin 125 yıllık bu takvim her biri 394 yıllık 13 çağdan oluşuyor. Ve 13’üncü çağ, 21 Aralık 2012’de sona eriyor. Dolayısıyla da bu tarihte kıyametin kopacak olması muhtemel görülüyor.

  2012’de kıyametin kopacağına inananların anlattığı bir başka senaryoya göre ise 2012 yılında dünyanın sonu gelmeyecek. Aksine bir aydınlanmanın başlangıcı olacak.

  Hal böyleyken, kıyamet senaryoları tüm dünya tarafından tartışılırken ve Vatikan’dan yapılan son açıklamaya göre Roma’da uzaylıların olup olmadığı bile masaya yatırılacakken insanın aklının karışmaması imkansız…

  Uzmanların da bu konuda fikir birliği sağladığı söylenemez. Kimi 2012’de tarihin en zor sınavına hazır olmamız için uyarıyor, kimi ise “Bunlar asparagas, inanmayın, birileri cebini doldurmak istiyor” diyor.

  EN BÜYÜK EVREN ASPARAGASI
  Astrobiyolog Dr. David Morrison “2012′de kopacak” şeklindeki iddialar hakkında şöyle diyor: “2012 senaryoları evrenin en büyük asparagasıdır. Her 400.000 yılda bir yerkürede manyetik kutuplaşma olabiliyor ama bu hem dönüş istikametini değiştirmez hem de bir dahaki sefere en az birkaç bin yıl var. Üstelik yerküreyi imha özelliği de yok. 2012 filmi üstünden yaratılan kozmofobi bugüne kadar ki en büyük evren asparagaslarından. Ve bu fobinin etkisi maalesef uzun ömürlü olacak.”

  ŞARLATANLIK YAPIYORLAR
  Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bil. Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ethem Derman, senaryoya kesinlikle karşı çıkanlardan: “Kıyamet senaryolarını eskiden yobaz din adamları üretirdi, şimdi para kazanmak için şarlatanlık yapan açıkgözler üretiyor. Bu senaryolar üzerinden bir endüstri yaratıldı. Hiçbirine inanmayın, söylediklerini sakın dinlemeyin.”

  Kıyametin tanımı nedir ?
  Kıyamette Allah Dünyanın yok olacağını değil tüm evrenin yok olacağından bahsediyor.
  Peki marduk'un dünyaya çarptığını varsayalım dünya yok olur ama geri kalan gezegenler,galaksiler,yıldızlar ?
  Marduk sizce tüm evreni yok edebilecek güçtemi?
  Dünyanın yok olması kıyamet değil evrenin yani herşeyin yok olması kıyamettir.
   


Sayfayı Paylaş