2012 Ramazan Tv Sahur Programları

Konusu 'TV Dünyası' forumundadır ve elif tarafından 20 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Ramazan Boyunca Kanallar'da Sahur Programları
  2012 Ramazan Tv Sahur Programları, 2012 Ramazan Tv Sahur Program Saatleri, Atv Nihat Hatipoğlu ile İftar Sahur Programı, Tv Sahur Programları 2012, Ramazan Ayında Ramazan'a Özel Televizyon Programları, 2012 Ramazan Ayı TV sahur Programları

  Ramazan ayı boyunca Televizyon ekranlarında Sahur özel programları yayınlanacak. Ramazan Sahur Özel Programları ve Sahur Programlarının yayın saatleri.

  TRT 1 Sahur Programı Saati 02:25
  Ramazan ayı boyunca her gece, Dursun Ali Erzincanlı şiirleri, Murat Gökşen ise seslendireceği ilahiler ile sahur bereketini izleyicilerle paylaşıyor. Birbirinden değerli ve seçkin birçok konuğun katıldığı ve zamanın ruhuna uygun sohbetlerin yapıldığı Sahur Bereketi, Süleymaniye Camii’nin görkemli kubbelerinin altında gerçekleşiyor. Süleymaniye Camii ile ilgili belgesellerin de yer aldığı program, bu büyük mabedin bütün görsel haşmeti ve inceliklerini de izleyicilere ulaştırıyor.

  Star Tv Sahur Programı Saati : 02.00
  Kur’an-ı Kerim okumaları ve ilahilerle renklenen Halil Necipoğlu ile Sahur, Ramazan ayı boyunca her gece ekrana geliyor.

  Kanal D Sahur Programı saati 02:40
  Edebiyat ve İlahiyat Uzmanı Prof. Dr. Muhammet Nur Doğan’ın sunumu ve sohbetleriyle Ramazan ayı boyunca ekrana gelen Sahurda programında, Ramazan ve oruçla ilgili merak edilen sorular yanıtlanıyor, doğru bilinen yanlışlara açıklık getiriliyor. Eski Ramazan geleneklerinin de hatırlandığı programda, dualar okunuyor, ayrıca Kuran-ı Kerim’de yer alan ayet, hadis ve kıssalara da yer veriliyor.

  Kanal 7 Sahur Programı Saati : 01.50
  Ömer Döngeloğlu’nun etkileyici anlatımlarıyla İslam tarihinden olaylar, Ramazan ayına özel bir sohbet ve Ramazana özel yaşanan tüm güzellikler Kanal 7 ekranlarından izleyenlere ulaşıyor. Asr-ı Saadet yaşamının detaylarını bütün güzellikleriyle ortaya koyan çarpıcı sohbetiyle Ömer Döngeloğlu, sahurunuzu manevi bir şölene çeviriyor. Konukların okuduğu Kur’an-ı Kerim, naat ve ilahileriyle renklenen gecenin bereketi, Ramazan ayının gelişiyle birlikte yaşanan coşku ve manevi atmosfer programda yaşatılıyor.

  Kanaltürk Sahur Programı Saati : 02.30
  Gürkan Vural’ın sunduğu, İstanbul emekli il Müftü Yardımcısı Yusuf Kavaklı’nın sohbetiyle renk kattığı Sahurname’de, Ramazan ayının önemi ve bereketinden söz ediliyor. Kur’an-ı Kerim tilaveti eşliğinde gecenin feyz ve bereketi ve rahmet ayının huzur dolu atmosferiekrana taşınıyor. Asr-ı Saadet yaşamından ibretlik öykülere ve Peygamber efendimizin hayatından kesitlere de yer veriliyor.

  Mesaj Tv Sahur Programı Saati : 02:00
  Sahur Vakti’nde, oruç, sahur, iftar ve zekat gibi Ramazan ayına özel konular ele alınıyor. Programda ayrıca, Tasavvuf müziğinden seçkin eserlere, kasidelere, Kur’an-ı Kerim’e ve sabah ezanına da yer veriliyor.
   


Sayfayı Paylaş