2012 Nasa Açıklaması

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 1 Ocak 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  2012 nasa raporu,
  nasa 2012 açıklaması


  Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, Marduk’un 21 Aralık 2012’de dünyaya çarparak Maya takviminin son gününde dünyanın sonunu getireceği iddialarına internet sitesinden soru-cevapla yanıt verdi:

  Soru: 2012 Dünya için bir tehdit mi? Birçok internet sitesi bu tarihin Dünya'nın sonu olacağını söylüyor.
  Cevap: 2012'de hiçbir şey kötü olmayacak. Gezegenimiz 4 milyardan fazla bir zamandır iyi gidiyor, ve güvenilir bilim adamları 2012 yılına dair bir tehdidin olmadığını biliyorlar.

  Soru: 2012'de Dünya'nın sonu olacağı iddialarının kökeni nedir?
  Cevap: Bu hikaye Sümerlerin bir gezegen keşfettiği zannedilen Nibiru iddilarıyla başlar. Bu iddia ilk olarak Mayıs 2003 olarak ortaya atıldı, ama hiçbir şey olmadı, kıyamet tarihi 2012'ye alındı, yeni iddiaları böyle. Sonra Antik Maya takviminin 2012'de sona ermesiyle bu iki masal birleştirildi. Bu şekilde yeni tarihin 21 Aralık 2012 olduğunu söylediler.

  Soru: Maya takvimi 2012 yılında son mu buluyor?
  Cevap: Tıpkı duvarınızda asılı olan takvimin 31 Aralıkta sona ermesi gibi Maya takvimide 21 Aralık 2012'de son buluyor. turkeyarena.net Bu tarih Maya'ların uzun bir tarih periyodunun sonu. Kullandığımız takvimlerin yeniden 1 Ocaktan başlaması gibi Maya takviminde de 21 Aralık 2012'den sonra yenibir periyot başlar.

  Soru: Gezegenimizin yok olmasına neden olacak Nibiru, Gezegen X veya Eris diye adlandırılar, bir gezegen ya da bir kahverengi cüce varmı?
  Cevap: Nibiru ve düzensiz gezegenler hakkındaki hikayeler birer internet efsanesi. Bunların hiçbir olgusal temeli yoktur. Eğer Nibiru veya Gezegen X gerçek olsaydı ve bununla ilgili Dünya'ya bir tehlike yaklaşıyor olsaydı, astronomlar bu tarihten en az 10 yıl önce bunu görebilir şimdide çıplak gözle görebilirdik. Doğrusunu söylemek gerkirse böyle bir şey yok. Eris gerçek ama o bir cüce gezegen. Pluton gibi. Buraya gelmeye kalksa Dünya ile arasında 1.6 milyar kilometre var.

  Soru: Kutup kayması teorisi doğru mudur? Kısa bir sürede yer kabuğu çekirdek etrafında 180 derece dönebilir mi?
  Cevap: Böyle bir şey mümkün değil. Kıtaların hareketleri çok yavaştır (Örn: Milyonlarca yıl önce Antarktika ekvatora yakındı) ve bu kutupların tersine dönüşü için alakasız bir delildir. Ancak bir çok felaket sitesi ortaya attığı bu yemle insanları aptal yerine koyuyor. Onlar bu dönüş-hareket ile Dünya'nın manyetik kutupları arasında bir ilişki olduğunu iddia ediyorlar, bir manyetik dönüş ortalama 400.000 yılda bir gerçekleşir. Bildiğimiz kadarıyla böyle bir değişiklik yaşamımıza bir zarar vermez. Böyle bir değişikliğinde önümüzdeki bir kaç bin yıl içinde gerçekleşmesi pek olası değildir.

  Soru: Dünya'nın 2012 de bir meteor tarafından vurulma tehlikesi var mı?
  Cevap: Dünya daima kuyruklu yıldızlar ve asteroidlerin çarpa ihtimaline maruz kalmıştır, buna rağmen büyük çarpmalar çok nadirdir. Son büyük çarpma 65 milyon yıl önce gerçekleşti, ve bu dinozorların neslinin tükenmesine neden oldu. Bugün NASA astronomları, Dünya'ya yakın ve tehlikeli olabilecek asteroidlerin bulunması ve tehlike oluşturmadan önce vurulması üzerine bir çalışma yürütüyor. Zaten dinozorları yok eden asteroid kadar büyük, tehlike arzetmeyen bir asteroid tanımladık. Bütün bu çalışmalar keşiflerle beraber her gün NASA NEO Program Office websitesinde yayınlanıyor.

  Soru: NASA bilimcileri beklenen kıyamet iddiaları için nasıl hissediyor?
  Cevap: Felaket ve dramatik değişimler iddiaları için mi? Peki bilim nerede? Deliller nerede? Yok. Bu kurgulanmış iddialarla ister film yaparsınız ister kitap yazarsınız isterseniz internette yazılar yazarsınız, ama gerçeği değiştiremezsiniz. 2012'de olacağı söylenen bu olağandışı olayları destekleyen inandırıcı hiç bir delil yoktur.
   


Sayfayı Paylaş