2012 Kehanetleri

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 20 Aralık 2011 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  2012 dünyanın sonu kehanetleri
  2012 Yaklaşıyor,
  Dünyanın sonu belgeseli
  2012 Yaklaşıyor..

  Kıyamet senaryolarının sıkca yazıldığı şu günlerde bilim adamları Kıyametin hangi tarihte ve nasıl olacağıyla ilgili değişik yorumlar yapmaya başladı.
  Kıyamet kehanetleri neredeyse insanlık tarihi kadar eski. Dünyanın yok oluşuna dair yüzlerce yıldır felaket senaryoları konuşulmakta.
  Evrenin ve dünyanın sonuna dair çok sayıda bilimsel teori de ortaya atılmış durumda. Kimilerine göre yaşadığımız çevresel felaketler ve küresel ısınma, zaten bu yok oluş sürecinin bir parçası.

  2012 ve Gerçekleri Videolu Anlatım
  2012 de Ne Olacak? Kıyamet Yaklaşıyor mu? Deprem Olacak mı? Gökten Gelecek Sesler Ney? Bu Sorulara İslami Cevaplar Bu Videoda
  [DM]xc0d4c_2012-ve-gercekleri-videolu-anlatym_lifestyle[/DM]
   


 2. BaRıŞ Well-Known Member

  Bazı araştırmacı ve teorisyenler ise 2012 yılını işaret eden saptamalarda bulunuyorlar. Dört şifre ve kehanetten yola çıkarak kıyametin çok yaklaştığını belirten araştırmacılar; kehanetlerin 2012 yılını işaret ettiğinde oldukca ısrarlı.

  1- MAYA TAKVİMİ
  Maya Kehanetleri’ne göre 22 Aralık 2012 tarihi dünya için çok önemli. Çünkü bu dönemde içinde yaşadığımız çağ sona ererek yeni bir çağ başlayacak. Büyük bir tufanla gelecek olan bu yeniçağın en büyük göstergesi iklim değişiklikleri. En azından bilim adamları öyle düşünüyor.
  Sınır Ötesi Yayınları’nın Genel Yayın Yönetmeni Ergun Candan “Kutuplar yer veya açı değiştirdiğinde buzlar eriyor. Kaldı ki; küresel ısınma sonucu şu anda Kuzey Kutbu’ndaki buzular zaten erimeye aşlamış durumda. Mayalar’a göre daha önce yaşanan dört çağ da tıpkı bu şekilde sona erdi” diyerek olayı özetliyor.

  2- NOSTRADAMUS'UN KEHANETLERİ
  New York'lu araştırmacı Peter Lorie, Nostradamus’un dörtlüklerini büyük bir titizlikle inceliyor. Çıkardığı sonuçları değerlendirdiğinde ortaya çıkansa 21.Yüzyıl’ın başlarının büyük felaketlere gebe olduğu.
  Nostradamus’un özellikle 2012 yılına parmak bastığını belirten Lorie “O, geleceğin mühendisidir, dedikleri er ya da geç çıkacak” diyor. Astrolojiden faydalanarak kehanetlerinde kesin zamanlama verileri kullanan ilk kahin Nostradamus, öngörülerinde Türkiye’ye de yer ayırıyor. Ünlü kahinin Türkiye ile ilgili iki kehaneti bulunuyor: Deprem ve savaş. Fransız şifre çözücü Jean-Charles De Fontbrune’ye göre, Türkiye ikinci cildin 52. dörtlüğünde geçiyor.

  3- TEVRAT'IN ŞİFRESİ
  1997 yılında yazar Michael Drosnin’in Tevrat’ın Şifresi (The Bible Code) adlı kitabı piyasaya çıkmıştı.
  Büyük ilgi gören kitabın içinde çok idealı teoriler de var. Drosnin’e göre İncil’in içinde bazı gizli mesajlar bulunuyor. Bir mesajı çözerken ortaya çıkardığı gerçek onu çok şaşırtmış: “2012 yılında devasa bir göktaşı dünyaya çarpacak, korkumu okuyucularla paylaşmak zorundayım.”diye bahsediyor.

  4- NOVELTY TEORİSİ
  1970’li yolların ortasında felsefeci, yazar ve aynı zamanda çevre bilimci olan Terence McKenna ‘Novelty Teorisi’ adında bir kuram geliştirdi. Bu kuramın ortaya çıkışı, algoritma ve çeşitli grafiksel yöntemlere dayanıyor.
  Teoriye göre, 21 Aralık 2012 yılında tarih son buluyor. Her ne kadar Maya Kehanetlerine benzese de McKennan’ın teorisi, Maya gerçeği ortaya çıkmadan tam 12 yıl önce bir kitap aracılığıyla insanlara duyurulmuştu.
  Bu tarih üzerinde bu kadar durulmasının bir başka nede ise o gün tarihin 20.12.2012 olacak olması ve bu göstergenin bunda 1000 yıl sonra tekrardan bu şekilde gözükebilecek olması. Tüm teorileri tetikleyen birçok filminde olması teorilerle ilgili bir çok soru işareti oluşturuyor.
  Tüm bu teoariler 2012 yılını işaret ediyor. Belki bir kıyamet için belki de bir dönüm noktası için.
   

Sayfayı Paylaş