2012 Kehanetleri Nostradamus

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 29 Aralık 2011 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  2012 Yılı Nostradamus Kehanetler,
  2012 Kehanetler Nostradamus, 2012 Nostradamus Kehanetleri

  Nostradamusun Kehanetleri Gerçek Mi Oluyor?
  Nostradamus’un dünyanın sonu ile ilgili gördüğü iki tarih var: 2012 ve 3797… Kahinin bu iki rakamı niye verdiğini iki ünlü ‘şifre çözücü’ şöyle yorumluyor:

  Nostradamus, dünya ile ilgili kehanetlerini 2012 yılına kadar görüyor. Ancak yüzeysel kehanetler ise 3797'ye kadar devam ediyor. Bazıları, detaylı olarak kaleme aldığı 2012 tarihini ‘kıyamet’ olarak yorumlarken Amerikalı Tad Mann:

  “Nostradamus, Yüzyıllar’ın (kehanetlerini topladığı kitabın adı) girişinde 3797 yılından bahsetmektedir. Ancak kehanetlerini 2000'li yıllarla sınırlandırır. Böylece kehanetlerini 2000'li yıllarla sınırlamış olur” diyor. Mann, bu açıklamasıyla Nostradamus’un gözüyle kıyametin 2012'de olmayacağının da altını çizer.

  2050'YE KADAR SAVAŞLAR

  [​IMG]

  3797 yılındaki sonla ilgili en detaylı araştırma da Peter McHoll tarafından yapılmıştır.

  McHoll’a göre, 3797 rakamı, son günün tarihini vermektedir. Kahinin hesap sistemine göre bu tarihle beraber insanlığın dördüncü büyük çağı biter ve ‘saat’ durur.

  McHall, Nostradamus’un astrolojik takvimine şöyle dikkat çeker: “Hz. İbrahim ile birlikte Koç Çağı başladı. İnsanoğlu Yaratıcısı’nın bilincine vardı. Hz. İsa ile birlikte Balık Çağı başladı. Şu anda ise Kova Çağı’nda bulunmaktayız. Ve bu çağda doğal afetler dünyanın kapısını çalacak. Bu da insanoğlunun yeteneklerinin koşullara uyum sağlamasını sağlayacak.”

  Türkiye kehaneti deprem ve savaş
  Nostradamus’un haber verdiği depremin 1999'da olduğunu iddia edenlerin yanı sıra kimilerine göre büyük bir deprem daha bekleniyor.

  Astrolojiden faydalanarak kehanetlerinde kesin zamanlama verileri kullanan ilk kahin Nostradamus, öngörülerinde Türkiye’ye de yer ayırıyor. Türkiye ile ünlü kahinin iki kehaneti bulunuyor: Deprem ve savaş.

  Fransız şifre çözücü Jean-Charles De Fontbrune’ye göre, Türkiye ilk olarak ikinci cildin 52'nci dörtlüğünde geçiyor: Atina ile savaş

  Geceler boyunca yeryüzü sallanacak, Sonraki baharda iki kez daha olacak Korent, Efes bozulacak denizde Yiğit şampiyonlar savaşa girecek…

  Üçüncü satırdaki Korint Yunanistan’ı, Efes ise bazılarına göre İzmir’i bazılarına göre Türkiye’yi temsil ediyor.
   


Sayfayı Paylaş