2012 de Ne Olacak_?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve YaRaLi CoCuQ tarafından 30 Mart 2008 başlatılmıştır.

 1. YaRaLi CoCuQ Well-Known Member


  Bugünkü Sumatra bölgesinde, bundan tam 74.000 yıl önce dünyayı yıllarca kara bulutlara hapseden korkunç bir volkanik patlama olmuştu. Olay dünya sıcaklığını 8-10 derece arasında düşürmüş, dünya üzerinde insanlarda dahil olmak üzere canlıların %80’i yok olmuştu. Bitki örtüsü ve çiftçilik o kadar zarar görmüştü ki dünya uzun bir müddet açlığa mahkum olmuştu.

  Bazı jeologlara göre bu felaketin bir benzeri de 2012 yılında bekleniyor. Jeologlar, bu seferki patlamanın, jeolojik skalaya göre tabakası bisküvi kadar ince olan Amerika’daki Sarı Kayalar Ulusal Park’ında olabileceğine dikkat çekiyorlar.

  St. Helens dağı patlamaya başladı. Dünya üzerindeki jeolojik huzur bozuluyor. Tsunamiler, kıta kaymaları, binlerce şiddetli depremin yarattığı eko tüm dünya platosunu sallıyor. Bir çok ülke acayip hava şartları, şiddetli major ve minor depremler rapor ediyor. Dünya üzerindeki bir çok göl buharlaşıyor. Bahsedilen ulusal park’taki volkanik çamurlar ve gayzerlerde ısılar yükseliyor ve patlama sıklığı artıyor.

  Bütün bunlar büyük bir olayın beklentisi gibi görünüyor. Bu gerçekten antik toplumların dehşete düştüğü kadar korkunç bir felaket mi, gerçekten insanlığı sonsuza kadar değiştirecek kadar köklü bir doğal afet mi bunu göreceğiz. İnsanlık varolalı beri dikkat çekmek için, belki de farklı olmak için felaket haberciliği yapıyor. Neden korkalım biz de şaşırdık. “Independence Day” uzaylılarından mı, dünyaya çarpması olası olan milyarlarca meteordan mı, deprem, volkan, ekonomik bunalım, insani yozlaşma???? Acaba hangisi?
   


 2. ot-gu Genel Sorumlu

  Bilim kurgu filminden çarpmışlar heralde :D
   
 3. YaRaLi CoCuQ Well-Known Member

  çarpan çarpana :)
   

Sayfayı Paylaş