2012 Avrupa Futbol Şampiyonası Ukrayna

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 22 Aralık 2011 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Euro Ukrayna 2012
  2012 ukrayna, Ukrayna vize, ukrayna uçak bileti, uçak bileti fiyatları

  Ukrayna EURO 2012 için Hazırlanıyor
  Euro 2012 Ukrayna ve Polonya tarafından düzenlenecek olup Euro 2012 final maçına Kiev Nsk Olimpiyskyi stadı'nın ev sahipliği yapması beklenmektedir. Turnuva elemeleri 2010 dünya kupasın'nın hemen ardından başlıyacaktır.Ukrayna'da euro 2012 için ev sahipliği yapacak şehirler ve stadyumlar Kiev NSK OLIMPIYSKYI stadı,Donetsk Donbass Arena Stadyumu, Lviv Lemberg Stadyumu , Kharkiv Metalist Stadyumu ( Ayrıca Metalist Kharkiv Futbol Klübü resmi stadyumu). Uefa Komitesi seçim kurulu üyeleri oybirliği Ukrayna ve Polonya'yı bu şölene ev sahipliği yapmak için şeçmiştir.

  AB'nin vizesiz seyahat için şartları
  Avrupa Birliği (AB), 2 yıldır vizesiz seyahat müzakerelerini sürdürdüğü Ukrayna'ya bu hedef doğrultusunda bir eylem planı sundu.

  AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç'in de katılımıyla düzenlenen 14. AB-Ukrayna zirvesinin ardından yaptığı açıklamada, ''vizelerin kaldırılması için Ukrayna'nın karşılaması gereken reformlarla ilgili iddialı bir planı onayladıklarını'' belirterek, Ukrayna'nın refeorm başarısına bağlı olan vizesiz seyahat konusunda herhangi bir hedef tarih öngörülmediğini söyledi.

  Ukrayna, AB'nin şartlarını kısa sürede karşılamayı ve vizesiz seyahati 2012'de Polonya'yla birlikte evsahipliği yapacağı 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası öncesinde başlatmayı hedefliyor.
   


Sayfayı Paylaş