2012 Af Yasası 2012 Af Varmı

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 2 Ocak 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  2012 AF VARMI,
  2012 de af varmı, yeni anayasada hükümlülere af varmı, 2012 af yasası, adli af varmı, 2012 af haberleri, yeni anayasada genel af varmı, genel af 2012, 2012 genel af, af varmı 2012, af çıkacak mı 2012, 2012 mahkum affı, mahkumlara af 2012, 2012 yılında af varmı, 2012 de af çıkar mı, 2012 de genel af varmı, 2012 genel af varmı, adli mahkuma af varmı, ceza mahkemeleri kanununda yeni degişiklik varmı, 20011 MAHKUMLARA GENEL AF, yeni anayasada mahkumlara af varmı, 2012MAHKÜMLARA AF VARMI, hükümlü affı varmı, meclıste yenı af, 2012de hükümlü suçlulara af varmı, anayasa değişikliği uyuşturucu 2012, 2012 de yeni anayasada genel af varmı, hükümlü ve tutuklulara genel af mı

  ”Yargının hızlandırılmasını” amaçlayan tasarı, TBMM Başkanlığına verildi. Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasını öngören tasarı, birçok eylemi hapis cezası konusu olmaktan çıkarıyor.

  TUTUKLULARA DA CENAZEYE KATILMA İZNİ
  Hükümlülerin ana, baba, eş, kardeş ve çocuk cenazesine katılmasına ilişkin madde yeniden düzenleniyor. Buna göre, hükümlü, mahkum olduğu cezaevinin bulunduğu yerleşim biriminin dışında da cenaze törenlerine katılabilecek. İzin süresi de yeniden belirleniyor. Buna göre, hükümlü yol süresi hariç 2 gün izin kullanabilecek.

  Tasarıyla tutuklulara da yakınlarının cenaze törenlerine katılma hakkı getiriliyor. Buna göre, ana, baba, eş, kardeş veya çocuğunun ölümü halinde tutukluya soruşturma evresinde soruşturmayı yapan Cumhuriyet savcısı, kovuşturma evresinde ise kovuşturmayı yürüten hakim veya mahkeme tarafından, soruşturmanın veya kovuşturmanın selameti ve güvenlik bakımından sakınca oluşturmaması koşuluyla, dış güvenlik görevlisinin refakatinde yol dışında 2 güne kadar cenaze törenine katılma izni verilebilecek.

  1 Ocak 2016 tarihine kadar asliye ceza mahkemelerinde yapılan duruşmalarda Cumhuriyet savcısı bulunmayacak ve katılma hususunda savcının görüşü alınmayacak. Ancak verilen hükümler ile tutuklama veya salıvermeye ilişkin karlara karşı savcının kanun yoluna başvurabilmesi amacıyla dosya gönderilecek.

  Yine aynı tarihe kadar, istinaf mahkemeleri Cumhuriyet Başsavcılığı ile Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tebliğname düzenlemeyecek.
  Temyiz incelemesi sırasında tarafların duruşma talep edebilmesi için öngörülen parasal değer artırılıyor. Buna göre, 20 bin lira olan miktar 50 bin liraya yükseltiliyor.

  Yabancı ülkelerde bulunan Türk vatandaşlarından, Türkiye’de haklarında bir suçtan dolayı kovuşturma yapılanlarla, Türk mahkemelerince mahkum edilmeleri nedeniyle elçilikler pasaport iptali yapmayacak.
  Yargıtay ve Danıştay dairelerinin hakim ve savcılara not vermesi uygulaması kaldırılıyor.

  Evlendirme memurunun evliliği ret kararına karşı açılan davalar ile nüfus kayıtlarına ilişkin düzeltme davalarında Cumhuriyet savcısı bulunmayacak.
  Kaynak: AA
   


 2. Misafir Guest

  babam 66 yaşında 24 aydır tutuklu, hükümözlü olarak tutkluluk devam ediyor, yaşlı ve hastalara af varmı kalan ömürlerini ceza evlerindemi geçirecekler çoçuklarından,torunlarından,ailelerinden ayrı geçen günlerin hesabı ne olacak,üstelik bu yaştaki insanlar devlete karşı suç işlemeyenler olursa durumlar ne olucak, bunlarada yasa varmı, lütfen bunlarada çözüm getirsinler.
   
 3. CAN Well-Known Member

  Öncelikle Allah kavuştursun. Yaşlı ve hastalığı olan tutuklulara umarım en kısa zamanda af çıkacaktır. Cumhurbaşkanına durumunuzu anlatan bir mail atabilirsiniz. Belki yardımcı olabilir.
   
 4. Misafir Guest

  mahkumlara af varmı
   
 5. Misafir Guest

  gaspçılara af varmı?
   
 6. Misafir Guest

  mrb. arkadaşlar amcam siyasiden tutuklu 5 yıl cezası vardı. 2 yıl 10 ay cezası kaldı . 2012 de af veya ceza indirme var mı? yardımcı olabilecek varsa cok teşekkürler
   
 7. Misafir Guest

  ben 4 yıldır nişanlıyım ama nişanlım arkadaş kurbanı oldu ve yaklaşık 4 yıldır içerde bu durumdan ailem çok rahatsız oluyor ama ben onu bırakmak istemiyorum ne olur yardım edin:((
   
 8. Misafir Guest

  Evet beyler beklenen yasa geldi af cıktı cezalar yarı yarıya düştü benim abim 3 seneden beri içerde 5 sene cezası var ve ya açık cezaevıne gecıcek dırek olarak yada 3 sene yattıgı göz onunde bulundurularak tahliye olucak Allah kavuştursun kardeşlerim
   
 9. Misafir Guest

  Babam 55 yasında ilk defa cezaevine girdi ve sivil hayatında da hic bir olayı olmamıştır babam bu çıkacak olan yasadan yararlanabilecekmi bu arada 39 ay hapis cezası aldı hükümü aldı
   
 10. Misafir Guest

  bırakacaksanız adam akıllı iş yapin haksızlık yapmaya gerek yoq o bırakılmayan mahkumlarda isyan çıkarır böle bazılarını çıkararsanız inşallah isyan çıkar cezaevlerinde ya hep yada yoq
   
 11. Misafir Guest

  2012 af varmı
   
 12. AF ÇIKSIN Guest

  Arkadaşlar genel af çıkma ihtimali 2012 için mevcut diğer senelerde olduğu gibi..

  Ancak maalesef pkk'ya muhtaç gibi görünüyor bu durum. Eğer pkk ile devlet anlaşırsa onları dağdan indirmek için bir düzenlemeye gidildiğinde bu genel af olmasa bile , bir ceza indirimi sözkonusu olabilir..

  Benimde hayatımın geri kalanı bu af veya ceza indirimine bağlı , ben dürüstlük yolunu seçmiş bir insan olarak inşAllah bu indirim veya AF çıkar...


  Kurunun yanında yaş , yaşın yanında kuru misali , Bu aftan veya indirimden bazı haketmeyenlerde yararlanacak ama , umarım onlarda kendilerini düzeltirler..


  DUA EDİN..
   
 13. Misafir Guest

  aynen kardeşim katılıyorum af çıksınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn artık başmakanım cumhur başkanım duyun sesimizzzzzzzzzzzzzzzzzzz
   
 14. Misafir Guest

  Bu yıl af çıkmaz gibi
   
 15. Misafir Guest

  2012 yılında genel af varmı
   
 16. Misafir Guest

  Haziranda
  beklenen bir af var mı aceba 1 yıl ve altı cezalar için
   
 17. Misafir Guest

  af çıkmasa daga çıkacam o kdar
   
 18. BhR Guest

  Askeri Suçlardan Dolayı Cezaevlerindeki Mahkumlar içinde Af Bekliyoruz .

  Askeri Cezaevlerinde Şiddete Maruz Kalan Mahkumların İnsan gibi Yaşamasını ve ÖzGürlük Haklarına Kavuşmalarını İstiyoruz .

  Madem İnsan Haklarına Sahibiz . Sadece Askeri Gec Gitti Diye Aylarca Hapis Cezasına Çarptırılan Ve Başka hiç bir Suçu olmayan İnsanların Ailelerine Ve Haklarına Kavuşmalarını Bekliyoruz .

  Askere Affffffffffffffffffffffff ...
   
 19. Misafir Guest

  Haziranın 10 ' Unda Meclise sürülecek olan bir yasa taslağı oluşturulmak üzere. Umarım Cıkarda Herkez Faydalanır. Özellikle 3 ay ile 1 yıl arası yatan mahkumlara olduğunu biliyorum.
   
 20. Misafir Guest

  Denetimli Serbestlik yasası çıktı. Babanızın bir sakatlığı var ise yada yaşından dolayı. Bu Yasadan yararlanması mümkün. Aldığı cezanın 5/1 yattığında bu yasadan faydalanabiliyor.
  Açık yada Kapalı Cezaevi olup olmaması önemli degil.Yapacağı tek şey.CEZA İNFAZ KURUMU MÜDÜRLÜĞÜNE DENETMLİ SERBESTLİK YASASINDAN HASTALIĞIMDAN DOLAYI YADA YAŞIMDAN DOLAYI BENDE BU YASADAN FAYDALANMAK İSTİYORUM DİYE DİLEKÇE YAZIP BAŞVURUDA BULUNSUN.

  inşallah en Kısa zamanda Çıkar..
  Rabbim Hepimizin Yardımcısı OLsun.
   

Sayfayı Paylaş