2012 Adalet Bakanlığı Sınav Takvimi

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 2 Ocak 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  2012 Adalet Bakanlığı Sınavı
  2012 Adalet Bakanlığı Sınav Tarihleri


  500 Hakim ve Savcı Alımı 2012
  Yargıtay Başkanı Nazım Kaynak, Adli Yıl açılış töreninde Türkiye’deki tutuklu sayısının fazla olmasının sebebini “iş yoğunluğu” olarak açıklarken, Hükümet yargıdaki iş yükünü azaltmak için hakim-savcı alımlarına ağırlık verdi.
  Avukatlık mesleğinden hakim ve savcılığa geçmek isteyenler için Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Seçme Sınavı yapan Bakanlık, Genel Başarı Puanı sıralamasına göre en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere ilan edilen 300 kadro için 900 adayı mülakata alacak. Bu adayların mülakatta başarılı olan üçte birlik bölümü hemen göreve başlayacak. Adalet Bakanlığı’nın yeni hakim-savcı alımları üzerinde de çalıştığı bildirildi. Buna göre bir yıl içinde açığı kapatmak için yeni alımlar yapılacak. Yeni alımlarda kontenjan henüz netleşmezken, yaklaşık 500 yeni hakim ve savcı alınması planlanıyor. Yeni alımların yıl sonunda netleşmesi ve 2012’de gerçekleşmesi bekleniyor. AK Parti’nin hükümete geldiği 2002’den bu yana, 5 bini aşkın hakim-savcı alındı.
  Kaynak:Stargazetesi

  Ayrıca Adalet Bakanı,
  2012 yılının şubat ve mart aylarında 11 bin civarında yeni personel alımı yapacaklarını, bunların yarısının cezaevleri için, yarısının ise adliyelerde görevlendirileceğini belirten Ergin, “Güven veren adaleti yakalamak, bunu kurumsal hale getirmek için planlı çalışmalarımız adım adım devam ediyor” değerlendirmesinde bulundu.
   


Sayfayı Paylaş