2011'de Dört Yeni Firefox Sürümü Yayınlanacak!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 10 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  [​IMG]
  2011'de Firefox 5, 6 ve hatta 7
  Oyun dünyasının bir türlü çıkmayan efsanesi Duke Nukem gibi, Firefox 4 de bu yolda ilerliyor. Defalarca ertelenen Firefox 4 için 11. beta da yayınlandı. Bundan sonra RC sürümünün geleceğini düşünenlere kötü bir de haber var: Beta 11'i Beta 12 takip edecek. RC sürümü ise 12. betadan sonra gelecek. Tabi alıştığımız üzere, devreye 13., 14. ve daha fazla Beta gelmezse...

  Firefox 4 Beta 11'i buradan indirebilirsiniz...

  Firefox 4 için yeni bir betanın yayınlanmış olması tabii ki şaşırtıcı ya da heyecan uyandıran bir haber olmaktan artık çok uzakta. Ama bu betayla birlikte, inanması çok güç açıklamalar da geldi. Açıklamaya göre Mozilla, bu sene içerisinde dört yeni Firefox sürümü yayınlamayı planlıyor. Yani Firefox 4'ü Firefox 5, Firefox 6 ve hatta Firefox 7 takip edecek. Üstelik tüm bu yeni sürümler, 2011 yılında hazır olacak.

  Yayınlama dönemlerini hızlandırmayı planayan Mozilla, bugüne dek yeni sürümleri 12 ila 18 ayda bir yayınlıyordu.

  Bu hamlenin yaklaşık 2 ayda bir yeni sürümünü yayınlayan Google Chrome'a bir cevap olduğu düşünülüyor. Mozilla sorumlu teknik başkanı Brendan Eich, geçtiğimiz ay geliştiricilere Firefox 5'in Firefox 4'den 4 ay sonra çıkabileceğini söylemişti.

  Mozilla'nın yol haritasına göre Firefox 5 yeni bir hesap yöneticisine, 'basit paylaşım' için bir ara yüze, ara yüz animasyonuna ve 64 bit desteğine sahip olacak. Firefox 6 ise daha hızlı bir ön belleğe, Mac OS X 10.7 desteğine, Javascript iyileştirmelerine ve 'web uygulamaları'na doğru bir geçişe sahne olacak.
   


Sayfayı Paylaş