2011'de Apple'ın 10 Yeni Bombası!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 27 Aralık 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  iPhone 5, iPad 2 ve fazlası: Apple'ın 2011 yılı bombaları, 2010 bombalarını aratmayacak gibi...
  Steve Jobs, önümüzdeki sene kimsenin aklının ucundan geçmeyen ancak herkesin kullanmak isteyeceği bir cihazla karşımıza çıkarsa sanırız bu çok da büyük bir süpriz olmaz. Ancak yapılan duyuruları dikkate alarak ve şirketin şu anki durumunu göz önünde bulundurarak önümüzdeki sene Apple'dan neler bekleyebileceğimizi tahmin etmek mümkün. İşte 2011'de Apple'ın günyüzüne çıkarması beklenen 10 şey!

  1. Mac App Store
  Mac App Store, 2011'de çıkacak en önemli Apple ürünlerinden biri olabilir. Yeni uygulama mağazası ile küçük uygulamaları ve oyunları satın almak ve yüklemek daha kolay hale gelecek.

  2. iPad 2
  Apple, iPad 2'nin nasıl olacağı konusunda sır vermiyor ancak yeni iPad'in FaceTime'ı içereceği düşünülüyor. Cihazın daha yüksek bir RAM'e ve depolama alanına sahip olması muhtemel, USB portu ve Retina display de eklenmesi olası yenilikler arasında. Apple iPad 2'nin orijinal çıkış tarihinden yaklaşık 1 yıl sonra Nisan 2011'de çıkması bekleniyor.

  3. iOS dergileri
  iOS 4.3 ile Apple'ın üyelik ile faydalanılabilen dijital mecmualığa sahip olacağı söyleniyor.

  4. iPhone 5
  Apple düzenli aralıklarla iPhone'un yeni sürümünü piyasaya sürüyor ve iPhone 5'in çıkışını Temmuz ayının başlarında beklemek mümkün. Cihazın hız, depolama ve performans konusunda daha da geliştirileceği beklenenler arasında.

  5. Mac OS X 10.7
  Lion olarak da bilinen Mac OS X 10.7, iOS giriş ekranına benzer Launchpad, tam ekran uygulamalar, otomatik kaydetme ve devam etme, kaydırma çubuklarını otomatik olarak gizleme, çoklu dokunuşları daha iyi algılama gibi özellikler getirecek.

  6. iOS'a verilen önem artacak
  Mac OS X 10.7 Lion'un yayınlanmasının ardından Apple odağını tekrar iOS'a döndürecek. 2011'de yapılması muhtemel başka önemli bir değişiklikse iOS'un Apple ürünleri için varsayılan işletim sistemi haline getirilmesi ve Mac OS X'in daha çok profesyonellere yönelik bir konum alması.

  7. AirPlay
  AirPlay şu an sıkıntılı da olsa medya meraklıları için çığır açan bir teknoloji. Şu an canlı akış video ve seslerini bir iOS cihazından Apple TV'ye seyredebiliyorsunuz veya dinleyebiliyorsunuz ancak Apple'ın kendi uygulamarında bu oldukça kısıtlı. Steve Jobs ise önümüzdeki sene AirPlay'e yeni özellikler eklemeyi umduklarını belirtiyor.

  8. MobileMe'de yapılacak geliştirmeler
  iOS 4.2 ile beraber Apple şaşırtıcı bir şekilde telefonunuz kaybolduğunda veya çalındığında onun yerini belirlemenizi sağlayan Find My Phone'u ücretsiz hale getirmişti. Steve Jobs ise bu uygulamanın 2011'de çok daha iyi bir hale geleceğini söylüyor.

  9. iTunes akışları
  2011'de iTunes mağazası satış seçeneklerinde bir tür akış hizmeti eklenmesi muhtemel.

  10. 'Apple bitecek' söylentileri
  Herşeye rağmen felaket tellalığı yapanlar buna devam edecek ve şirketin yaptığı karı yok sayarak Apple'ın ölümünün yakın olduğu söyleyecekler. Ancak Steve Jobs delirip Mac'leri Windows'a dönüştürmedikçe bu devir 2011 ve sonrasında da devam edecek.
   


Sayfayı Paylaş