2010 VW Touareg Premium/Premium Plus

Konusu 'Volkswagen' forumundadır ve oguzturk tarafından 18 Eylül 2009 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Dünyanın farklı köşelerinde farklı Volkswagen tasarımcıları, gördüklerinizden ve hissettiklerinizden mutlu olmanız için çalışıyor. Volkswagen’inizi park ettikten sonra içinizden geriye dönüp bir daha ona bakmak geliyorsa, doğru bir iş yapmışız demektir.
  • Elektrikli Açılır Tavan
   Touareg, elektrikli açılır tavan ya da güneş enerjisini kullanan (solar sunroof) tavanla donatılabilir. Solar sunroof’ta güneş hücreleri aracın havalandırma sistemine akım sağlar ve duruş sırasında içerideki ısıyı %50’ye varan oranda azaltır. Her iki sürgülü tavan seçeneği, merkezi kilitleme sistemi sayesinde dışarıdan rahat bir şekilde kapatılabilir.
  • Koyulaştırılmış Arka Camlar
   Touareg’in koyulaştırılmış arka cam ve arka yan camları stil sahibi görüntüsünü tamamlamakta, sportif yanını vurgulamaktadır. Koyulaştırılmış camlar, güneşten gelen ışığı emerek iç mekanın ısınmasını da engeller.
  • Alüminyum Jantlar
   17, 18 ve 19 inç alınabilen alüminyum jantlar için pek çok seçenek bulunmaktadır. Daha da kişisel bir Touareg yaratmak için Volkswagen Individual departmanı tarafından tasarlanan özel jantlardan da sipariş edebilirsiniz.
  • Stil Sahibi Dizayn (Krom Paketi)
   Mat krom radyatör panjuru, yan camlardaki, marşpiyeldeki ve arka tamponun üzerindeki krom çıtalar Touareg’in yeni çizgilerini vurgular. Touareg’in dış görüntüsünü gümüş ve siyah olarak sunulan tavan rayları ve portbagaj hazırlıkları ile değiştirebilirsiniz.
  [​IMG]
  Tavan Spoyleri
  Yüksek hızlarda aracın yere daha sağlam basmasını sağlamasının yanında çok şık ve sportif bir görüntü sağlamaktadır.

  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  45 derece tırmanma kabiliyeti, 58 cm derinliğindeki sulardan geçme özelliği ve yükseklik ayarına sahip havalı süspansiyonuyla ıssız ve uzak bölgelerdeki maceralara her an hazır.
  • Havalı Süspansiyon
   Touareg süratini sürekli kontrol ederek, 4 adet elektronik amortisör kontrollü havalı süspansiyon sayesinde kendisini hem otoyol sürüşü için hem de zorlu arazi koşulları için ayarlayabilir. 4 adet kademeyle sizin de yüksekliği değiştirmenize olanak sağlayan sistem ayrıca agresif ya da konforlu sürüş stiliniz için 3 adet amortisör sertlik seviyesi sunar. Hem sol şeritler hem de dağlar, tepeler, nehirler için.
  • Rampa İniş Asistanı
   Bir tepeden aşağıya inmek, tepeyi aşmaktan daha zorlu olabilir. Dik bir rampadan aşağıya inerken Rampa İniş Asistanı otomatik olarak devreye girerek, aracınızın ideal süratte ilerlemesini sağlar. Sizin yapmanız gereken sadece direksiyon simidini kontrol etmeniz.
  • Üstün Arazi Kabiliyeti
   Touareg, 3.5 ton yük çekebilecek kadar güçlü bir araçtır. Aynı zamanda 580 mm derinliğindeki sulardan geçer, 45 derecelik tepeleri tırmanır, 35 derecelik eğimlerde sorunsuz ilerleyebilir. Touareg, 4XMOTION sürekli dört çeker sistemi, diferansiyel kilitleri ve pek çok arazi sürüş teknolojileriyle yoluna devam eder. Size de yaşadığınız maceranın keyfini çıkarmak kalır.
  • Zeminden Yükseklik
   Yerden 300 mm‘ye kadar yükselebilen Touareg’in, hem yaklaşma açısı hem de uzaklaşma açısı 33,2 derecedir. Ön ve arka tamponu yere temas etmeden dik yokuşları çıkabilir. Ayrıca 27 derecelik rampa açısı ile Touareg altını sürtmeden yüksek engelleri aşabilir.
  • 4XMOTION
   Touareg’in sürekli dört tekerden çekiş sistemi 4XMOTION®, elektronik kontrollü tüm tekerleklerden tahrik sistemi ile motor torkunu ön aks ile arka aks arasında ve gerektiğinde her bir tekerleğe dağıtma yeteneğine sahiptir. Gerektiğinde güç dağılımını saniyede birkaç defa ayarlayabilir.
  Merkezi Diferansiyel Kilidi
  Arazideki zorlu zeminlerde ve yokuşların geçilmesinde, daha iyi çekiş sağlar. Touareg aracınızda standart olarak sunulan merkezi diferansiyel kilidini manuel olarak kilitleyebilirsiniz. Bu kilidi devreye almasanız bile Touareg, ESP sensörleri ile Elektronik Diferansiyel Kilidini (EDL) devreye alarak aracınızın ilerlemesini sağlar.

  [​IMG]

  Asfalt / Arazi Şanzıman Modu
  Touareg aracın offroad kabiliyetinin en can alıcı noktalarından biri olan bu özellik, sizin her türlü arazi koşulunda maksimum güç almanızı sağlar. Touareg bir anda lüks şehir içi aracından, çok kabiliyetli bir arazi aracına dönüşebilir. Tek yapmanız gereken, orta konsoldaki kontrollerden aracı arazi moduna geçirmeniz. Arazi şanzımanı özellikle zorlu zemin şartlarında ve yüksek tepeleri çıkarken size düşük devirde çok yüksek tork sunar.

  [​IMG]
   
 3. oguzturk Administrator Staff Member

  Herkes kendi konforunu düşünür. Biz sizinkini düşündük. Sonunda, direksiyonun başındakinden arka koltukta yolculuk edenlere, herkesin konforu için şaşırtıcı çözümler bulduk.
  • 12 Yönlü Isıtmalı Deri Koltuklar
   Elektrikli olarak 12 yönde ayarlayabileceğiniz ısıtmalı deri koltuklar, hem sürücü hem de ön yolcu için 3’er adet kaydı hafızasına alabilmektedir. Aracın anahtarına koltuk hafızalarını atayabileceğiniz bu sistem sayesinde, siz daha araca binmeden araç sizi tanır ve ayarlarınızı kaydettiğiniz şekilde yapar.
  • Gelişmiş Ses Sistemi - DYNAUDIO
   Danimarkalı üretici DYNAUDIO’nun geliştirdiği bu yüksek kaliteli ses sistemi, 10 kanallı bir amplifikatörle, özenle birbirine uyarlanmış 10 adet tiz, orta ton ve bas hoparlör doygun ve berrak bir ses sunarken, 600 Watt’lık muhteşem bir müzik gücü sağlar.
  • Elektrikli Katlanabilir Yan Aynalar
   Yan aynalar, koltuk hafıza ayarlarına entegre edilmiştir. Aracınıza bindiğinizde sizi tanır ve ayna ayarlarınızı otomatik olarak gerçekleştirir. Dar sokaklara park ettiğinizde ufak bir hareketinizle aynalar yukarıya doğru katlanarak diğer araçların aynanıza çarpma riskini azaltır, aynı zamanda çok şık bir görüntü sağlar.
  • Gelişmiş Deri Paketi

   Touareg’de standart olarak “Cricket” deri döşeme yer almaktadır. Bu deri paketi ile sadece koltuklar değil, kapı içleri ve orta kol dayama bölmesi de deri kaplıdır. İsteğe bağlı olarak zarif bir işçilikle çeşitli renklerde elde edilmiş doğal “Napa” deriyle de sipariş edebilirsiniz.
  • Orta Kol Dayama
   Deri ve isteğinize göre hareket ettirilebilen orta kol dayama eşyalarınızı saklayabileceğiniz bir göz sunar. Ayrıca opsiyonel olarak medya cihazlarınızı araç ses sisteminde kullanabilmeniz için medya bağlantısı edinebilirsiniz.
  Özel İç Döşemeler

  Aracınızın lüks karakterini ceviz ya da kavak ahşap döşemelerle ya da sportif ruhunu metalik iç dekorlarla sağlayabilirsiniz. Volkswagen Individual departmanının özel olarak tasarladığı iç döşemelerle kişisel kimliğinizi Touareg’inize yansıtabilirsiniz.
  Çok Fonksiyonlu Deri Direksiyon
  Opsiyonel olarak ısıtmalı ya da ahşap kaplamalı olarak da alınabilen çok fonksiyonlu deri direksiyon simidinden hız sabitleyici sistemlerini, araç bilgisayarını, bluetooth telefon bağlantısını, müzik sistemini kontrol edebilirsiniz. Derinliği ve yüksekliği elektrikli olarak ayarlanabilen çok fonsiyonlu deri direksiyon, koltuk hafıza paketine entegre çalışır ve kişisel ayarlarınıza göre doğru pozisyonunu kendisi alır.

  [​IMG]
   
 4. oguzturk Administrator Staff Member

Sayfayı Paylaş