2010 VW Passat CC 1.8 TSI 160 hp/2.0 TDI 170 hp/2.0 TSI 200 hp

Konusu 'Volkswagen' forumundadır ve oguzturk tarafından 16 Eylül 2009 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Dünyanın farklı köşelerinde farklı Volkswagen tasarımcıları, gördüklerinizden ve hissettiklerinizden mutlu olmanız için çalışıyor. Volkswagen’inizi park ettikten sonra içinizden geriye dönüp bir daha ona bakmak geliyorsa, doğru bir iş yapmışız demektir.
  • Ön Sis Farları
   Passat CC modelinde standart olarak sunulan ön sis farları, tasarımları ile ön tampondaki akışkan hatlar ile uyum içerisindedir ve Passat CC’nin akışkan copue tasarımını bütünler.
  • Aerodinamik Yan Aynalar
   LED teknlojili sinyal lambaları ve aerodinamik tasarımı ile yan aynalar fonksiyonellik ve güzelliği birleştiriyor. Aynı zamanda elektrikli ayarlanabilir ve bağımsız ısıtmalı olarak sunulan yan aynalar, Passat CC’nin akışkan hatları ile uyum içerisinde.
  • Dinamik Coupe Tasarımı
   Passat CC modelinde tipik bir coupe tasarımı hakimdir. Belirgin hatları ile ön bölüm, kesintisiz akan karakter çizgileri, krom çerçeveli radyatör ızgarası ve şık ön farlar aracın göz alıcı dinamik tasarımını tamamlar. Ancak Passat CC modelinin büyüsü sadece karakteristik çizgilerinden değil, aynı zamanda asil ayrıntılardan oluşur. Örneğin krom çıtalı yan camlar, çerçevesiz kapılar ve krom rengi gövde koruma çıtaları.
  • Alüminyum Jantlar
   Passat CC’de her detay tek bir şeyin altını çiziyor: Sonsuz özgüven. Standart olarak sunulan 8Jx17” Phoenix alüminyum jantlar da işte bu özgüvenin dışa vurumu.
  Panoramik Cam Tavan

  Kısmi açılabilir panoramik cam tavan, standardın üzerindeki ölçüleri ile iç mekanda son derece ferah bir atmosfer yaratır.

  [​IMG]

  Arka Far Tasarımı
  Passat CC’de kesintisiz akan karakter çizgileri, arka farlar ile birleşerek sportif bir coupe silueti oluşturur. Bu sayede güçlü görünümüne rağmen yumuşak çizgilere sahip, kontrast bir yapı oluşur.

  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Dünyanın farklı köşelerinde farklı Volkswagen tasarımcıları, gördüklerinizden ve hissettiklerinizden mutlu olmanız için çalışıyor. Volkswagen’inizi park ettikten sonra içinizden geriye dönüp bir daha ona bakmak geliyorsa, doğru bir iş yapmışız demektir.

  Spor Ön Koltuklar
  Passat CC’de standart sunulan ısıtmalı spor ön koltuklar, elektrikli bel destek ve sırtlık ayarı konforu da sunmaktadır. 2.0 TSI 200 hp motor seçeneğinde ise, 12 yönlü elektrikli ayarlanabilir ön koltuklar standart bulunmaktadır.
  İç Mekan Tasarımı
  Ferah ve fonksiyonel iç mekan sizi keyifli bir sürüşe davet ediyor. Çok fonksiyonlu deri direksiyon simidi, krom süslemeli farklı tasarımı ile göz alırken, sürüş esnasında fonksiyonellik sunuyor. Tiptronik vitesli araçlarda, direksiyondan vites değiştirme özelliği de standart donanımda bulunuyor.

  [​IMG]

  Klimatronik
  Klimatronik, tam otomatik çift bölgeli klima sistemi, sürücü ve ön yolcuya özel ayarlanabilir 2 bölgeli ısı ayarı sağlar. Otomatik havalandırma düğmesi ve hava kalite sensörü aracınızın içindeki havanın her zaman temiz ve ferah kalmasını sağlar.

  [​IMG]

  Gösterge Paneli
  Beyaz aydınlatmalı ön gösterge paneli, aracın sportif tasarımını tamamlarken, kolay okunabilir ve geniş ekranı ile sürüş esnasında ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri size sunmaktadır.

  [​IMG]

  Arka Yolcu Bölmesi
  Arka yolcu bölmesi, sunduğu geniş diz mesafesi ile yolculara rahat bir sürüş deneyimi yaşatırken, arka koltuklar arasında yer alan eşya gözü kayar kapağı ve bardaklıkları ile fonksiyonellik sunmaktadır.

  [​IMG]
   
 3. oguzturk Administrator Staff Member

  Teknoloji basit olmalı, tıpkı otomobil kullanmak gibi. Gaza bastığınızda altınızdaki gücü hemen hissetmelisiniz, ortamın havasını değiştirmek için tek bir düğme yetmeli ve her şeyin bir düzeni olmalı. Tüm bunları sağlayan o ileri teknoloji bizim işimiz, siz sadece yolun tadını çıkarın.

  Adaptif Şasi Kontrolü
  2.0 TDI 170 hp ve 2.0 TSI 200 hp motorlarda standart olarak sunulan adaptif şasi kontrol (elektronik amortisör kontrolü) aracınızın hızına ve yol durumuna göre otomatik olarak süspansiyon sertliğini ayarlar. SPOR, KONFOR ve NORMAL olmak üzere 3 farklı seçenekten sürüş karakterinize uygun modu seçebilirsiniz.

  230 Volt Soket
  Orta konsolun arkasına entegre edilmiş 230 V soket ile diz üstü bilgisayar, oyun konsolu veya mini bir buzdolabı çalıştırabilirsiniz. Küçük yolcuların güvenliği için, soket üzerinde çocuk emniyeti de yer almaktadır.

  [​IMG]

  Hız Sabitleyici
  Tüm motor seçeneklerinde standart sunulan hız sabitleyici, uzun yolculuklarda büyük rahatlık sağlamaktadır.

  [​IMG]

  Şerit Takip Asistanı
  Şerit takip asistanı, araç isteğiniz dışında şeritten çıktığında, aracınızı şeritte tutmanıza yardım eder. Kamera üzerinden şeritleri takip eden sistem, şeritten sapma durumunda hafif bir direksiyon hareketiyle sürücüyü uyarır ve şeritte kalmanıza yardımcı olur.

  [​IMG]
   
 4. oguzturk Administrator Staff Member

  Güvenlik

  Yolda karşınıza ne çıkabileceği hiç belli olmaz. İşte bu yüzden her türlü olasılığı binlerce kez hesaplıyoruz, test ediyoruz ve sürekli yeni güvenlik önlemleri üzerinde çalışıyoruz.
  • Bi-xenon Farlar
   Bi-xenon teknolojisi sayesinde, her zaman yolunuz aydınlanır. Bi-xenon farlar ile sunulan dinamik viraj farları, sürüş yönünüze göre entegre motorları sayesinde hareket ederek özellikler virajlarda yolunuzu daha iyi görmenizi sağlarlar. Dinamik viraj farları ile aracınızın önünde aydınlanan alan daima sabit kalır.Ek olarak, bi-xenon far teknolojisine sahip araçlarda, kontak açıldıktan sonra otomatik olarak gündüz sürüş farları açılır. Bi-xenon farlar 2.0 TDI 170 hp ve 2.0 TSI 200 hp motor seçeneklerinde standart olarak sunulmaktadır.
  • Autohold / Hillhold
   Manuel şanzımanlar ile tiptronik şanzımanlarda bulunan Autohold teknolojileri sayesinde yokuşlarda geriye kaymanız engellenir.
  • ESP
   ESP (Elektronik Stabilizasyon Programı), aracınızın çeşitli yerlerine monte edilmiş özel sensörleri sayesinde aracınızın hareketlerini algılar ve özellikle virajlarda aracınızın savrulmasını minimize eder.
  • Çarpışma Güvenliği
   Passat CC, en modern hafif yapı tekniği ile size maksimum güvenlik sunuyor. Kaportası, darbe enerjisini absorbe eder ve böylece ön kabinde oluşabilecek tehlikeli deformasyonları minimum seviyeye indirir.
  • Hava Yastıkları
   Passat CC gerek sağlam karoseri, gerekse standart sunduğu güvenlik ekipmanları ile etkin koruma sağlıyor, örneğin standart olarak sunduğu sekiz adet hava yastığı gibi. Tüm Passat CC’lerde ön sürücü ve yolcular için ön yan ve tavan hava yastıkları standart sunulurken, arka yolcular için de yan ve tavan hava yastıkları standart olarak sunulmaktadır.
  Motorlar

  Ekonomiden de, eğlenceden de anlayan güçlü motorlar tasarladık. Gücü hissetmeniz için gaz pedalına dokunmanız yeterli. Gerisini Volkswagen’in üstün motor teknolojisine bırakın.
  • TSI Motorlar
   Passat CC motorları, dinamizlerinin yanı sıra ekonomik olmaları ile de etkileyicidir. TSI teknolojisine sahip benzinli motorlarda olduğu gibi... Direk enjeksiyonlu ve turboşarjlı bu teknoloji sayesinde daha düşük yakıt tüketimi ve C02 emisyon değerleri elde ediliyor. Passat CC’de 1,8 TSI 160 hp ve 2,0 TSI 200 hp benzinli motor seçenekleri sunuluyor.
  • TDI Motorlar
   Dizel motorlar Common Rail teknolojisi sayesinde, yüksek performans sunarken, düşük yakıt tüketimi sağlıyor. Passat CC’de 2,0 TDI 170 hp TDI Common Rail dizel motor seçeneği sunuluyor.
  • DSG Şanzıman Teknolojisi
   Çift kavramalı DSG teknolojisi, düz şanzımanın sportif karakteri ve düşük yakıt tüketimi özelliğiyle, otomatik şanzımanın rahatlığını birleştiriyor. DSG teknolojisi sayesinde, vites milisaniyeler içinde değişirken sürüş keyfiniz hiç ara vermeden devam ediyor.
   
 5. oguzturk Administrator Staff Member

Sayfayı Paylaş