2010 VW Eos Comfortline/Highline

Konusu 'Volkswagen' forumundadır ve oguzturk tarafından 12 Eylül 2009 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Stil Sahibi Dizayn
  Krom ön ızgaradan damla formundaki ön farlara, arkaya doğru yükselen sportif yan çizgilerden geniş tekerlek yuvalarına sahip kaslı karoser yapısına kadar her ayrıntı duyguları harekete geçirmeyi başarıyor. EOS, stil sahibi bir dinamizmi saf sürüş keyfi ile ideal bir şekilde birleştiriyor.

  [​IMG]

  • Spor Alüminyum Pedallar
   EOS, sportif dış hatlarını iç mekanına da taşıdı. Alüminyum pedallar ve alüminyum iç dekor, Highline donanımda standart olarak sunuluyor.
  • Ön Sis Farları
   Kötü hava koşullarında, kısıtlı görüşe sahip olduğunuzda EOS’un güçlü ön sis farları yolunuzu aydınlatarak daha güvenli seyahat etmenizi sağlar.
  • LED Arka Farlar
   EOS, her noktası büyük özen gösterilerek dizayn edildi. Koyulaştırılmış LED arka farlar bunlardan bir tanesi.
  • Alüminyum Jantlar
   EOS’ta standart olarak sunulan hafif alüminyum alaşımlı jantlar, dayanıklı yapısının yanında aracınızın görüntüsünü de farklılaştırır.
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Kolay Biniş Sistemi
  Yolcular kolay biniş sistemiyle (easy entry) ileri kayan ön koltuklar sayesinde rahatlıkla arka bölüme geçebiliyor.

  [​IMG]

  Çift Bölgeli Klima
  İç mekan ısısı hem sürücü hem de yolcu için ayrı ayrı ayarlanabiliyor. Çift bölgeli klima, ECON modunda çalıştırıldığında yakıt tasarrufu sağlıyor.

  [​IMG]

  Spor Ön Koltuklar
  Spor ön koltuklarıyla ideal yanal tutuş sağlayan EOS, en keskin virajların bile araç içinde minimum şekilde hissedilmesini sağlıyor. Bel desteği ve yükseklik ayarları sayesinde ideal koltuk konumunuzu kolayca belirleyebiliyorsunuz.

  [​IMG]

  4 Kişilik Oturma Kapasitesi
  EOS, arkada oturan yolcuların sürüş keyfini sonuna kadar çıkarabilmeleri için yeterli alan ve diz mesafesi sunuyor. Üstü açık ya da kapalı, EOS her durumda dört kişinin rahatlıkla oturabileceği, keyifli bir otomobildir.

  [​IMG]

  Deri Döşeme Seçenekleri
  Opsiyonel olarak sunulan “Vienna” ve “Nappa” deri döşeme seçenekleri sayesinde EOS’a ayrıcalıklı bir görünüm verebilirsiniz.. Deri yalnızca şık ve kaliteli bir malzeme değil, ayrıca birçok pratik avantajı da bulunmakta. Nefes alması ve yumuşaklığı sayesinde koltuk konforunu artırır.
  Ön Kol Dayama
  Eos’ta standart olarak yer sunulan ön kol dayama size konfor sağlamasının yanında pratik bir saklama gözü de sunuyor.
   
 3. oguzturk Administrator Staff Member

  Hız sabitleyici (Cruise Control), manzaralı yolların tadını çıkarmanız için EOS’ta standart sunuluyor. 30 km/s‘den itibaren aktif hale getirilebilen sistem, aracı sizin bir müdahaleniz olmadığı sürece sabit hızda tutuyor. Frene ya da gaza basıldığı anda kendiliğinden devre dışı kalıyor.

  [​IMG]

  RCD 510 Radyo-CD-MP3 çalar
  Eos’ta standart olan sunulan 6,5” TFT renkli ve dokunmatik ekran özelliklerine sahip RCD510 Radyo-CD-MP3 çalar, aynı zamanda sunduğu entegre 6’lı CD değiştirici ve SD kart girişi gibi özellikleri ile de uzun yollarda en iyi yol arkadaşınız olacak.

  CSC - Convertible Sliding Coupe
  Yalnızca 25 saniyede ufkunuzu genişletin. Elektrikli açılır cam tavan (glassroof) entegre edilmiş tam otomatik CSC (Convertible Sliding Coupe) tavan sistemine sahip EOS, bir coupe ile cabrio aracın avantajlarını birleştiriyor.

  [​IMG]

  Servotronik Direksiyon
  Sensörler vasıtasıyla aracın hızını sürekli olarak kontrol eden bu sistem, park ederken ek destek uygulayarak direksiyon hareketlerini parmağınızın ucuyla yapabilmenizi sağlarken, yüksek süratlerde sertleşerek daha dengeli bir sürüş deneyimi yaşatır. Hidrolik pompa sistemini kullanmayan elektro-mekanik direksiyon sistemi, motordan da güç almadığı için yakıt tasarrufu sağlar.

  [​IMG]

  Hill Hold Fonksiyonu
  Dik yokuşlarda aracı yerinden kaldırmak artık sorun olmuyor. Hem düz hem de otomatik şanzımanda standart olarak yer alan Hill Hold fonksiyonu, yaklaşık 2 saniye kadar disklere fren basıncı uygulayarak aracın arkaya kaymasını engelliyor.
  Arka Park Sensörleri
  Park ederken size yardımcı olan bu sistem, RCD 310 radyo-CD-MP3 ekranı üzerinden sizi görsel olarak da bilgilendiriyor. Tavan sisteminin ideal şekilde korunması için aracın arkasında kalan bölümü tarıyor, açılmaya engel bir durum olduğu takdirde yol bilgisayarı ekranındaki görsel ve sesli sinyallerle sizi uyarıyor. Gerektiğinde de tavanın açılmasını ya da kapanmasını engelliyor.
   
 4. oguzturk Administrator Staff Member

Sayfayı Paylaş