2010 Nissan Qashqai

Konusu 'Nissan' forumundadır ve oguzturk tarafından 14 Aralık 2009 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  [​IMG]
  Versiyon-Donanım
  "Asi Şehirli" Nissan Qashqai...
  Visia, Tekna ve Tekna Executive olarak 3 farklı versiyondan oluşan Qashqai, 1.6 litre benzinli, 1.5 litre ve 2.0 litre common rail turbo dizel motorlara sahip. Benzinli motor 5 ileri düz vitese, 1.5 litre common rail turbo dizel motor 6 ileri düz vitese ve 2.0 litre common rail turbo dizel motor ise otomatik vitese sahip. 1.6 litre benzinli ve 1.5 litre dizel versiyonlar 4x2 önden çekişliyken, 2.0 litre dizel versiyon All Mode 4x4 sistemine sahip.
  "Asi Şehirli" Nissan Qashqai... Sağlam, güçlü, dayanaklı ve çevik! Qashqai'nin oyun alanı şehir ve şehrin dışında kalan her yer. Çünkü o binek otomobil konforunu bir SUV'un özellikleriyle birleştiren bir Crossover. Yerden yüksek yapısı ve All Mode 4x4 sistemiyle caddelerden engebeli yollara geçmeye her an hazır...
  Versiyonlar
  • QASHQAI 1.6 VISIA
  • QASHQAI 1.6 TEKNA
  • QASHQAI 1.6 TEKNA (17" AAJ + CAM TAVAN)
  • QASHQAI 1.6 TEKNA EXECUTIVE
  • QASHQAI 1.6 PLATINUM
  • QASHQAI 1.5 dCi VISIA
  • QASHQAI 1.5 dCi TEKNA
  • QASHQAI 1.5 dCi TEKNA (17" AAJ+CAM TAVAN)
  • QASHQAI 1.5 dCi TEKNA EXECUTIVE
  • QASHQAI 1.5 dCi PLATINUM
  • QASHQAI 2.0 dCi PLATINUM AT
  Tasarım

  Trafikte farklılaşın
  Binek otomobilin sürüş rahatlığını bir SUV'un üstün özellikleriyle birleştiren Qashqai, yerden yüksek yapılı gövdesi ve ferah iç kabini ile farklılık yaratıyor. Dış tasarımındaki keskin çizgilerle sağlamlaştırılmış kaslı görünüm, iç alanda sunduğu uçak kokpitini andıran dashboard ile bütünleşiyor. Şehirde tarzınızı açığa çıkarın...
  İç Tasarım
  • Kokpit tasarımı
   Qashqai'nin sürücüyü saran kokpit yapısı, gösterge tablosu ve kumanda birimlerinin canlı ışıklarıyla renkleniyor. Ergonomik tasarım anlayışı sürücüye kolaylık sağlıyor. Derinlik unsuruyla tasarlanmış gösterge tablosu size bir spor otomobil kullanıyormuşsunuz hissini veriyor. Yüksek kaliteli malzemeden seçilmiş siyah renkli kokpit ve yumuşak dokunuşlu kumanda düğmeleri şıklık ve pratikliği bir arada sunuyor.
  • Geniş ve ferah iç kabin
   Qashqai'nin ergonomik tasarlanmış geniş iç kabini yolcularına ferah bir ortam sunuyor. Ufak bir dokunuşla açılan panoramik cam tavan perdesi sayesinde Qashqai'den şehri izlemek farklı bir zevk veriyor. İlk kez 1970'li yıllarda uzak mesafeli trenlerin vagonlarında kullanılan cam tavan konsepti günümüzde kendini iyice dışa vuran bir kullanım alanını otomobilerde buluyor. Vücudu saran koltuklar ise konforlu ve rahat yolculukların habercisi. Sizin için herşey düşünülmüş...
  • Size ait iç kabin
   Qashqai'nin kokpit tasarımı sürücü merkezli bir tasarım anlayışına sahip. Ergonomik tasarlanmış orta konsol, kol hizasına göre tasarlanmış orta kol dayama ve vites topuzu ile herşey kontrolünüzün altında. Rahatlayın... Sportif ve konforlu bir sürüş sizi bekliyor.
  Dış Tasarım
  • Sıradışı farklılık yaratan dış tasarım
   Qashqai'nin yüksek ön kaput tasarımı ona güçlü bir görünüm katıyor. Çıkıntılı arka stop lambaları ve onu çevreleyen keskin çizgileri Qashqai’ye kaslı bir görünüm veriyor. Agresif tasarım anlayışı ile o tam bir Asi Şehirli. Üçgen arka kelebek cam tasarımı ve yüksek arka cam yapısı Qashqai’nin Crossover görünümünü pekiştiriyor.
  • Crossover görünümü
   Binek otomobil konforunu bir SUV'un heybetli yapısıyla birleştiren Qashqai kompakt boyutları, yerden 20 cm yüksek yapısı, siyah renkteki çıkıntılı maşbiyelleri, çamurluklarını saran siyah şeritleri ile gerçek bir Crossover! 2.0 litre common rail turbo dizel versiyonunda standart sunulan All Mode 4x4 sistemi ister ağır arazi, isterse asfalt her yol koşulunda sizlere konforlu bir sürüş sağlar.
  • Platinum'a özel Crossover tarzı
   Qashqai Platinum versiyonunda Crossover tasarımını daha da güçlü kılan 18 inç alüminyum alaşım jantlar, gümüş renkli tavan rayları ve kapı kolları standart sunulmaktadır.
  • Qashqai Platinum'a özel Renkler
   Qashqai Platinum sadece Beyaz ve Üzüm Siyahı'ndan oluşan renk seçenekleri ile sıradışı tercihlerin odak noktası oluyor.
  Performans
  Nissan Qashqai ile 1.387 km!
  Qashqai'ye üstün bir performans veren benzinli ve dizel motorlar gücü, ataklığı, çevikliği ve yakıt ekonomisi ile göz dolduruyor. 1.6 benzinli önden çekişli Qashqai çabuk ısınıp çabuk soğuyabilen hafif alüminyum bloklu motoru sayesinde hem çok ekonomik hem de çok atak bir yapıya sahip. 1.5 litre ve 2.0 litre common rail turbo dizel motorlu versiyonlar ise yüksek tork, motor gücü ve yakıt ekonomisi ile beğeni topluyor. Qashqai, Nissan’ın İngiltere’de yaptığı testler sonucunda 1.387km* menzile sahip olduğunu bu üstün özelliklerle ispatlıyor. turkeyarena.com
  *Nissan Technology Center Europe test verisidir.
  Motorlar
  Genel
  Alüminyum yapısı ile hafifletilmiş 2 çekerli 1.6 litre benzinli motor 115HP güç üretiyor. 6 ileri düz vitesi ile otoban kullanımlarında performans yaratan 1.5 litre common rail turbo dizel motor 106HP gücünde ve 240Nm tork üretim değerine sahip. Qashqai bu versiyonu ile İngiltere’nin güneybatısından İskoçya’nın kuzey ucuna kadar toplam 1.387km’lik yolu bir depo eurodizel yakıtla gidebilmeyi başarıyor. (Bu test Nissan Technical Center Europe tarafından yapılmış olan test verisini yansıtmaktadır.) 2.0 litre common rail turbo dizel motorlu Qashqai ise All Mode 4x4 sistemiyle donatılmış ve istenildiğinde 6 ileri manuel modla da kullanılabilen otomatik vitese de sahip. Bu versiyon 320Nm tork değeri ve 150HP’lik güç üretirken performans, hız ve yakıt ekonomisini de beraberinde sunuyor.
  Kullanım Özellikleri
  • All Mode 4x4
   Kar, yağmur ve çamur... Qashqai‘nin elektronik All Mode 4x4 çekiş sistemi maksimum aktarma gücünü %50 oranında sahip olduğu sensörler aracılığıyla anında arka tekerleklere aktarabiliyor. Sensörler, çekişin 4x4’ü gerektiği durumlarda sistemi devreye sokarken, gerek duyulmayan durumlarda devreden çıkarılmasını sağlayarak uzun ömürlü mekanik kullanım ve yakıt ekonomisi sağlıyor. Yoğun kar çamur bunun gibi zorlu arazi koşullarında Lock modu ile Qashqai size en zorlu koşullarda bile konforlu ve huzurlu bir sürüş sağlıyor.
  • Çok noktadan bağlantılı bağımsız arka süspansiyon
   Çok noktadan bağlantılı bağımsız arka süspansiyon sistemi sayesinde şehirde, arazide, bozuk satıhlı yollarda, çukurlu ve tümsekli yollarda maksimum konforu sağlamak Qashqai’de mümkün. Geriye doğru alçalan tavan yapısının da desteği ile bu süspansiyon sistemi konforun yanında aracın savrulmadan her türlü sürüş ve yol koşulunda güvenli bir şekilde hareket etmesini sağlıyor.
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

Sayfayı Paylaş