2010 Nissan Navara

Konusu 'Nissan' forumundadır ve oguzturk tarafından 14 Aralık 2009 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  [​IMG]
  Yaşam tarzınızı belirleyin
  İş yaşamınız, hobileriniz, trafikte farklı olmak, geniş yaşamak, ailenizle dolaşmak, herkesin hayranlık dolu bakışlarını hissetmek... Navara'nızı şimdi seçin!
  Saygı duyulan güç Nissan Navara. Her durumda onu kullanırken kontrol sizde. Ticari işleri kadar hobilerine ve konforuna da önem verenlere...

  Versiyonlar
  • NAVARA 2.5 DCI 4x2 SE New Edition
  • NAVARA 2.5 DCI 4x2 SE
  • NAVARA 2.5 DCI 4x2 LE+Comfort Pack
  • NAVARA 2.5 DCI 4x4 SE
  • NAVARA 2.5 DCI 4x4 LE Platinum
  Saygı Duyulan Tasarım Anlayışı
  Heybetli dış görünümüyle dayanıklılığı, sağlamlığı ve gücünü gösteren Navara, iç alanda da SUV'ları andıran tarzda bir konforla size hitap ediyor.

  Pick-up'ta güvenlik
  Sağlam bir tasarım platformuna oturtulan Navara, aktif ve pasif güvenlik ekipmanlarıyla sizi istenmeyen durumlara karşı korumayı amaçlar.
  Pasif Güvenlik
  • Darbe emici gövde yapısı
   Navara, bir kaza anında aracın maruz kaldığı enerjiyi en iyi şekilde absorbe etmek üzere tasarlanmıştır.
  • Sürücü ve yolcu hava yastıkları
   Navara’da en alt versiyonundan itibaren standart sunulan sürücü ve yolcu hava yastıkları Nissan’ın insan hayatına verdiği önemin bir kanıtı.
  • Yan ve perde hava yastıkları
   Üst versiyonda ise sunulan yan ve perde hava yastıkları ile maksimum koruma hedeflenmektedir. turkeyarena.com
  • Aktif ön koltuk başlıkları
   Navara'nın aktif ön koltuk başlıkları boynunuzu yaralanmalara karşı korur. Aracınıza arkadan çarpma durumu yaşanırsa, bu başlıklar ileri doğru hareket ederek başınızı arkadan destekler ve sabit tutar. Burada boynunuzun zedelenme riskinin ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Başlık aktif hale gelip, görevini tamamlayınca yeniden çalışabilecek şekilde eski haline döner.
  Aktif Güvenlik
  Geliştirilmiş frenleme kabiliyeti
  ABS, EBD ve Brake Assist ile donatılmış olan Navara, pick-up gövdesini en güveli mesafede durdurma yetisine sahiptir. ABS fren sistemi, panik frenlemede tekerleklerin kilitlenip aracın kontrol dışı kalmasını önleyerek, direksiyon kontrolünün sürücüde kalmasını ve güvenli bir şekilde aracın durmasını sağlar. Elektronik fren güç dağıtım sistemi (EBD) ise farklı yüzey koşullarına göre aracın tekerleklerine farklı kuvvetlerde fren basıncı uygulayıp, aracınızın kaymadan durmasını sağlayan bir sistemdir. Brake Assist (fren destek sistemi), sürücünün fren pedalına basış gücünü anlık ölçümlemelerle kontrol eder. Sistem yeteri kadar basınç algılamadığında frenleme gücünü arttırır.
  Etkileyici güç
  Navara 800kg’yi geçen yük taşıma kapasitesi, maksimum 3 tona(frenli) kadar çekme gücüyle her şartta etkileyici bir kapasite ve güç sunar.
  Motorlar
  • Sınıfının en güçlü motoru
   Navara’da kullanılan 2.5 litre common rail turbo dizel motor 4x4 versiyonda ürettiği 403Nm tork ve 171HP güç ile göz kamaştırıyor. Aynı motor 4x2 versiyonunda 356Nm tork ve 144HP güç üretiyor. 2.5 litrelik common rail turbo dizel motor Navara’ya atak, çevik ve performanslı bir kullanım sağlarken yakıt ekonomisini de veriyor.
  • 3 tona kadar çekme kapasitesi
   Navara, 4x4 versiyonlarında sahip olduğu 403 Nm'lik motor tork değeri ile 3 tonluk (frenli) bir çekme kapasitesine sahip. 4x2’lerde ise bu güç kendisini 2 tonluk (frenli) kapasiteyle gösteriyor. turkeyarena.com
  • 800kg'yi aşan yük taşıma kapasitesi
   Navara, 856 kg ile 752 kg arasında versiyonlarına göre değişen yük taşıma kapasitesi ile işlerinizi kolaylıkla halletmenizi sağlar.
  • Vites seçenekleri
   Navara 4x2 ve 4x4 versiyonlarında düz ve otomatik vites seçenekleri sunar. Düz viteste 6 ileri vites sisteminin verdiği performansla yol alırken, 5 ileri otomatik vites ile de performansın yanında konforu da yaşarsanız. Navara bir pick-up’tan beklenenlerin fazlasını size verir.
  sürüş Keyfi
  • Kaymayı sınırlayacı diferansiyel
   Kaymayı sınırlayıcı diferansiyel Navara’nın 4x2 ve 4x4 versiyonlarında standart sunulmaktadır. Bu sayede siz aracınızla otobanda ya da arazideyken motorun ürettiği tüm güç eksiksiz bir şekilde tekerleklere aktarılır. turkeyarena.com
  • 4WD kullanım seçeneği
   Navara'nın 4x4 versiyonunda 2WD/4WD/LOCK çekiş sistemi kullanım düğmesi bulunmaktadır. Dashboard’a entegre edilmiş bu küçük düğme ile aracınızı 2 çeker, 4 çeker veya ağır koşullar için uygun ağır 4 çeker konumunda kullanabilirsiniz. Şehir içinde, otobanda yol alırken ya da arazide, kumda, taşlı ve topraklı yollarda ilerlerken aracınızdan maksimum verim ve yol tutuşu alabilmek için bu seçimi yapmak sizin tercihinize bırakılmıştır.
  • Süspansiyon sistemi
   Navara’nın bağımsız çift salıncaklı, kiriş üstü helezon yaylı ön süspansiyon sistemi ve yarı eliptik yaprak makaslı sabit akstan oluşan arka süspansiyon sistemi bir pick-up için maksimum yol tutuş, konfor, güvenlik ve yük taşıma gücü sağlar.
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

Sayfayı Paylaş