2010 Nissan Murano

Konusu 'Nissan' forumundadır ve oguzturk tarafından 14 Aralık 2009 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  [​IMG]
  Versiyon ve Donanım
  "Ayrıcalıklı" Konfor Anlayışı
  Murano Nissan'ın Crossover segmentindeki en sofistike 4x4 otomobili. Onu sınıfında ayrıcalıklı ve benzersiz kılan dış tasarımı, lüks iç kabini ve sunduğu konforu sayesinde prestiji yaşamak ancak onunla mümkün.

  Versiyonlar
  • MURANO 3.5 SE CVT
  Güvenlik
  Murano ile güvenliği yaşayın
  Murano farklı tasarım anlayışının yanında maksimum güvenliği de hedeflemekte. Ön, yan ve perde hava yastıları, ABS, EBD, Brake Assist, ESP ve TCS, aktif ön koltuk başlıkları Murano’nun standart özellikleri arasında yer alıyor.

  Pasif Güvenlik
  • Hava yastıkları
   Murano’da standart olarak sunulan ön, yan ve perde hava yastıkları pasif bir güvenlik ekipmanı olarak sizleri maksimum derecede korumayı amaçlar. Bu donanımın standart sunulması Nissan’ın insan hayatına verdiği önemin göstergesidir.
  • Aktif ön koltuk başlıkları
   Murano'nun aktif ön koltuk başlıkları boynunuzu yaralanmalara karşı koruyabilir. Aracınıza arkadan çarpma durumu yaşanırsa, bu başlıklar ileri doğru hareket ederek başınızı arkadan destekler ve sabit tutar. Burada boynunuzun zedelenme riskinin ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Başlık aktif hale gelip, görevini tamamlayınca yeniden çalışabilecek şekilde eski haline döner.
  Aktif Güvenlik
  • Daha güvenli frenleme
   Murano'da var olan üç tip frenleme sistemi sizi güvenli bir mesafede durdurabilmek için birlikte çalışmaktadır. ABS fren sistemi, panik frenlemede tekerleklerin kilitlenip aracın kontrol dışı kalmasını önleyerek, direksiyon kontrolünün sürücüde kalmasını ve güvenli bir şekilde aracın durmasını sağlar. turkeyarena.com
   Elektronik fren güç dağıtım sistemi (EBD) ise farklı yüzey koşullarına göre aracın tekerleklerine farklı kuvvetlerde fren basıncı uygulayıp, aracınızın kaymadan durmasını sağlayan bir sistemdir. Brake Assist (fren destek sistemi) sürücünün fren pedalına basış gücünü anlık ölçümlemelerle kontrol eder. Sistem yeteri kadar basınç algılamadığında frenleme gücünü artırır.
  • ESP ve TCS sistemi
   Murano, üstün teknolojik özelliklerle desteklenmiş elektronik denge programı (ESP) ile donatılmıştır. Eğer araç virajlı yollarda yol tutuşunu yitirirse ESP sistemi kaymayı durdurmak için ihtiyaç duyulan tekerlek ya da tekerleklere, gerekli olan frenleme basıncını uygulayarak aracın yeniden dengeli bir sürüş pozisyonuna geçmesine destek olur.
   Çekiş kontrol sistemi (TCS) Murano’nun kaygan zeminlerdeki yol tutuşunu artırır. Çekişin olduğu tekerleklerin boşa dönmesini ve patinaj çekmesini engeller ve sürücünün yolda aracını güvenli bir şekilde kullanmasını sağlar.
  Performans
  Saf güçten doğan performans
  Murano, 3.5 litre hacmindeki 6 silindirli ve 24 valfli benzinli motoru ile üstün bir performans sunar. Bu motorun CVT vites sistemi ile son derece uyumlu çalışması, performans ve konforun ikilisine en üst düzeyde hakim olmanızı sağlar.
  Motor
  3.5 litre V6 motor
  Murano, 3.5 litre hacmindeki 6 silindirli ve 24 valfli benzinli motoru 318Nm tork ve 234HP güç üretim değerine sahiptir. Bu güç sayesinde sehir içi, şehir dışı ve otoban kullanımlarında konfor ve üstün performans sunan Murano, arazide ise engelleri aşmadaki sorunsuzluğuyla övgüyü hak ediyor.
  Kullanım Şekli
  Crossover tarzı
  Murano’nun Crossover gövde yapısıyla sağladığı yüksek sürüş pozisyonu görüş emniyetinizi ve trafikteki fark edilme gücünüzü artırır. Motor ve CVT vites sisteminin kusursuz uyumu , kısmi 4x4 özelliği ile birleşerek heybetli bir görünüme sahip olan Murano’yu rahatça kullanmanızı sağlar.
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

Sayfayı Paylaş