2010 Nissan 350z

Konusu 'Nissan' forumundadır ve oguzturk tarafından 14 Aralık 2009 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  [​IMG]
  Versiyon ve Donanım
  0-NIRVANA: 5.7 sn...
  3.5 litre motor, 24 Valf V6, 313 HP güç ve 358 Nm tork değeri! 350Z... O gerçek bir spor otomobil.

  Versiyonlar
  • 350 Z
  • 350 Z Roadster
  Sportif ruh

  350Z'in dış tasarımına tam anlamıyla hakim olan olan sportif yapı, yere yakın duruşu, 18 inç alüminyum alaşımlı jantları ve geniş tabanlı lastikleri, uzun ve sivri ön kaput yapısı ve alçak tavan tasarımı ile bütünleşiyor. İç kabinde ise sürücü odaklı kokpit sportif sürüş amaçlı. Siyah renkteki kokpitte her kontrol ünitesi ergonomik yerleştirilmiş.
  350Z'ye güvenin
  350Z hızlı ve sağlam olduğu kadar da güvenli. ABS, EBD, Brake Assist, ESP+TCS, ön, yan ve perde hava yastıkları ile donatılan bu spor otomobil en üst seviyede güvenlik sağlamayı amaçlar.
  Spor otomobil kimliği
  Egzozdan gelen boğuk sportif ses, asfaltı ısıtan ivmelenme, virajlara yapışan şase dengesi onu durdurulamaz kılıyor. Ön ve arka kule gergileri sportif sürüşü destekleyen unsurlar olarak sunuluyor.
  Motor
  Saf güç
  6 silindirli 3.5 litre motor sahip olduğu mühendislik teknolojisiyle turbocharger veya supercharger'a ihtiyaç bile duymadan 4800dd'de 358Nm tork ve 313HP güç üreterek 5,7 saniyede sizi 0'dan 100'e çıkartıyor.
  Kullanım Özellikleri
  • Mükemmel stabilite
   350Z, sürücü koltuğunun aracın tam orta noktasına gelecek şekilde yerleştirilmesi sonucunda sürücüye ağırlık dengesini algılama olanağı sunuyor. Bu sayede öndeki motor ağırlığı ve arkadaki yakıt tankı ağırlıklarının virajlarda oluşturduğu çekim gücünü sürücünün hissetmesi sağlanıyor. turkeyarena.com
  • Brembo frenler
   350Z’yi mükemmel bir güç ile ivmelendiren V6 motor yüksek hızlarda bile aracın sahip olduğu özel Brembo fren sistemi sayesinde en kısa mesafede durdurma özelliğine sahip. 350Z için özel tasarlanan sarı renkteki kaliperleriyle dikkat çeken Brembo frenler performans tutkusunu en güvenli mesafede durdurma yetisine sahip.
  • Daha güvenli frenleme
   350Z'de var olan üç tip frenleme sistemi sizi güvenli bir mesafede durdurabilmek için birlikte çalışmaktadır. ABS fren sistemi, panik frenlemede tekerleklerin kilitlenip aracın kontrol dışı kalmasını önleyerek, direksiyon kontrolünün sürücüde kalmasını ve güvenli bir şekilde aracın durmasını sağlar.
   Elektronik fren güç dağıtım sistemi (EBD) ise farklı yüzey koşullarına göre aracın tekerleklerine farklı kuvvetlerde fren basıncı uygulayıp, aracınızın kaymadan durmasını sağlayan bir sistemdir. Brake Assist (fren destek sistemi) sürücünün fren pedalına basış gücünü anlık ölçümlemelerle kontrol eder. Sistem yeteri kadar basınç algılamadığında frenleme gücünü artırır.
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

Sayfayı Paylaş