2010 Mercedes S-Serisi Sedan

Konusu 'Mercedes' forumundadır ve oguzturk tarafından 11 Mart 2010 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  S-Serisi Sedan
  Dünyayı yönetenlerin ortak tercihi.

  [​IMG]

  Sürücü Destek paketi
  Sürücü Destek paketi, DISTRONIC PLUS, BAS PLUS, PRE-SAFE® Fren yanında Şerit Muhafaza Desteği ve Kör Nokta Desteği sistemlerinden oluşmaktadır.

  DISTRONIC PLUS mesafe kontrolü sistemi 0-200 km/saat arası hızlarda çalışmakta ve aracı öndeki araçlardan istenilen bir mesafe uzakta tutmayı sağlamaktadır. Radar sensorları sürekli olarak mesafeyi ölçmekte, hızı düzenlemekte, fren yapmak için müdahalede bulunmakta ve hatta gerektiği takdirde aracı tamamen durdurmaktadır. Önde giden araçla aradaki mesafe çok hızlı bir şekilde azalmaya başladığı takdirde, sistem sürücüyü sesli bir sinyal ile uyarmakta ve aynı zamanda bir çarpışmadan kaçınmak için otomatik olarak gereken fren basıncını hesaplamaktadır. Gerekli olduğu takdirde, fren basıncı bir acil duruş için tam fren uygulamasına kadar artırılmaktadır.

  Şerit takip yardımcısı şerit işaretlerini kaydeden bir kameraya sahiptir ve sürücü istemeden şerit dışına çıktığı takdirde direksiyon simidi titreşimiyle sürücüyü uyarır.

  Radar-tabanlı Kör Nokta Desteği 30 km/saat üzerindeki hızlarda kör noktaları izlemek için iki adet radar sensoru kullanır. İzlenen alanda bir araç bulunduğu takdirde, ilgili harici dikiz aynasında kırmızı renkli üçgen şeklinde bir uyarı ikazı yanar. Bu durumda sürücü bir dönüş sinyal verirse, sürücüyü şerit değiştirmenin tehlikesine karşı uyarmak için bir uyarı tonlu ses verilir ve kırmızı ikaz lambası yanıp sönmeye başlar.

  LED Aydınlatma paketi
  İsteğe bağlı olarak sunulan LED Aydınlatma paketi estetik cazibe, işlev ve güvenliği birleştirmektedir. Tamponun sol ve sağ tarafına yerleştirilmiş enerji tasarruflu gündüz farları S-Serisinin yeni tasarımını vurgulamakta ve yoldaki diğer araç ve yayalara sedan otomobili daha hızlı görmesi konusunda yardımcı olarak algısal güvenliği artırmaktadır.

  LED Aydınlatma paketinin bir unsuru olan Akıllı Far Sistemi hem güvenliği hem de konforu yükseltmektedir: uyarlanabilir ana huzme desteği sunan bi-xenon düşük huzmeli farlar virajlar, şehir dışı yollar veya otobanda olduğu gibi tüm sürüş ve trafik koşullarına otomatik olarak ayarlanabilir. "Kırsal far" modunda yol yüzeyi daha geniş bir huzmeyle aydınlatılırken, otoban modunda önemli ölçüde daha uzun erimli aydınlatma kullanılır.

  Akıllı Far Sisteminin diğer bir unsuru da genişletilmiş sis far sistemi yanında aktif viraj aydınlatma ve viraj far işlevidir.

  AMG spor paketi
  AMG spor paketiyle donatılmış S-Serisi otomobil sonsuz bir etki yaratmaktadır. Ön çamurluk, arka çamurluk ve yan eşik panellerinde somutlaşan AMG stili tasarımı, 19 inç 5 kollu hafif alaşım jantlar (20 inç jantlar isteğe bağlı olarak mevcuttur), daha geniş fren diskleri ve Mercedes-Benz logolu fren kaliperlerine sahip AMG fren sistemi bu sedan modelin sportif yönünü vurgulamaktadır. Siyah dişbudak ahşap kaplama elemanları, ahşap/deri bir çok işlevli direksiyon simidi ve AMG logolu velür paspaslar iç mekanın havasını belirlemektedir. Fırçalanmış alüminyum spor pedallar kauçuk dişlere sahiptir.
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

Sayfayı Paylaş