2010 Mercedes G-Serisi Cross-Country/Cabriolet

Konusu 'Mercedes' forumundadır ve oguzturk tarafından 10 Mart 2010 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  2010 Mercedes G-Serisi Cross-Country
  Her maceraya hazır.

  [​IMG]

  Motorlar
  G 320 CDI
  G-Serisi'nin motorları muazzam bir güç üretir, daha ekonomiktir ve çevreyi daha az kirletir.
  Örneğin G 320 CDI'nın 165 kW (224 hp) gücündeki dinamik ve ekonomik motoru, bu modeli 177 km/h'lik bir azami hıza ulaştırır. 540 Nm'lik azami tork 1600 d/d'de üretilir ve 2400 d/d'ye kadar sabit kalır. G 320 CDI'nın gücü 7G TRONIC otomatik şanzımanla yola aktarılır.
  (G 320 CDI: Ortalama yakıt tüketimi: 11.0 l/100 km; Ortalama CO2 emisyonu: 291 g/km)[1]

  G 500
  G 500'deki 5.5 litrelik yeni V8 motor, silindir başına 4 supap teknolojisi ve kademesiz olarak ayarlanabilen emme ve egzoz eksantrik milleri sayesinde 285 kW (388 hp) azami güce sahiptir.
  2800 ile 4800 d/d arasında sunulan 530 Nm tork olabilecek en iyi şekilde güç üretimini garanti eder. G 500 de 7G TRONIC otomatik şanzımanla donatılmıştır.
  (G 500 ortalama yakıt tüketimi: 14.7 l/100 km, ortalama CO2 emisyonu 351 g/km)*

  G 55 AMG
  G 55 AMG de etkileyici teknik değerlere sahiptir: Bu modelin aşırı beslemeli (süperşarjlı) V8 motoru, 5.5 litre motor hacminden 373 kW (507 hp) azami güç ve 700 Nm azami tork üretir.
  Örneğin titanyum grisi renkteki 19 inçlik 5 kollu AMG alaşım jantlar, 275 / 55 R 19 lastikler, gövde renginde şişkinliklere sahip tekerlek yuvaları, yandan çıkan ikiz egzoz borulu AMG egzoz sistemi, krom parçalarla süslenmiş radyatör panjuru ve polisajlı alüminyum süs çıtaları ile görünüşü de çekicidir.
  (G 55 AMG: Ortalama yakıt tüketimi: 15.9 l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 378 g/km)[1]

  [1] Değerler münferit modellere dayanmamakta ve ürün teklifinin bir parçasını oluşturmamakta, yalnızca farklı araç modelleri arasında karşılaştırma amacına yönelik olarak verilmektedir.
  G-Serisi şanzımanları
  G 320 CDI ve G 500, neredeyse hiç hissedilmeyen vites değişimleri sağlayan 7G TRONIC otomatik şanzımanla donatılmıştır.
  Orta devirlerde daha seri hızlanma için tek seferde birkaç kademe birden vites düşürülmesi, toplam vites değiştirme süresinin ve yakıt tüketiminin azaltılmasını sağlar. turkeyarena.com
  G 55 AMG, kendini kanıtlamış ve AMG motorunun muazzam gücünü ve torkunu çok rahat bir şekilde tekerleklere aktaran 5 vitesli otomatik şanzımana sahiptir.

  Süspansiyon
  Gelişmiş amortisör ve helezon yay kombinasyonu ile rijit aksların hassas konumu sayesinde G-Serisi her türlü arazi ile baş edebilir.
  Bağımsız süspansiyondan farklı olarak, G-Serisi'nin bir tekerleği engelin üzerinden geçtiğinde aks gövdesi otomatik olarak birlikte kaldırılır.
  G-Serisi %80'e varan eğimli yokuşları tırmanabilir, %54'e kadar enlemesine eğimlerde devrilmez ve 0.5 metre derinlikteki sudan geçer.
  Şasi, şanzıman, tahrik aksamı ve süspansiyon arasındaki mükemmel uyumdan kaynaklanan üstün kullanım özellikleri sayesinde G-Serisi, şehiriçi kullanımına da aynı ölçüde uygundur.
  Elektronik stabilite programı (ESP®) ve fren yardımcısı (BAS) daha da fazla güvenlik ve stabilite sağlar. G-Serisi, elektronik çekiş sistemi (4ETS) ile birlikte tamamen kilitlenebilen 3 diferansiyelin sunulduğu dünyadaki tek otomobildir.
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

 3. oguzturk Administrator Staff Member

  2010 Mercedes G-Serisi Cabriolet
  Modern bir klasik.

  [​IMG]

  Motorlar
  G 500
  Yüksek oturma konumu ve mükemmel görüş, koltuğa ilk oturduğunuzda bir G-Serisi kullanmanın çok özel bir duygu olduğunu kanıtlar.
  G 500'deki elektronik enjeksiyon, silindir başına 4 supap ve elektronik kontrollü ateşleme sayesinde 5.5 litrelik yeni V8 motor üstün performans sunmayı garanti eder.
  Ve 388 HP (285 kW) güç ile en zorlu arazide bile otoyolda sol şeritte seyahat eder hissine kapılırsınız.
  (G 500: Karma yakıt tüketimi: 14.7 l/100 km, Karma CO2 emisyonu: 351 g/km)[1]

  G 320 CDI
  Yüksek torklu dizel motor, sadece sürüş sırasında değil, yakıt tüketim değerlerini kontrol ettiğinizde de etkileyicidir. Gerçek bir arazi aracının bu kadar heyecan verici bir güç ve verimlilik kombinasyonuna sahip olması çok enderdir.
  Partikül filtresine sahip V6 common rail dizel motor, çalışma sükuneti ve olağanüstü gücü ile etkileyicidir.
  Daha düşük motor devir sayılarında bile, örneğin yavaş bir şekilde arazide yol alırken ya da çok dik bir yokuş çıkarken, tam güç üretir.
  Standart donanımdaki su ayırıcılı yakıt filtresi G 320 CDI' nın motorunu kirlenmeye karşı en iyi şekilde korur.
  (G 320 CDI: Ortalama yakıt tüketimi: 11.0 l/100 km; Ortalama CO2 emisyonu: 291 g/km)[1]
  G 320 CDI sadece cabrio olarak değil, kısa veya uzun dingil mesafeli arazi aracı olarak mevcuttur.

  [1] Değerler münferit modellere dayanmamakta ve ürün teklifinin bir parçasını oluşturmamakta, yalnızca farklı araç modelleri arasında karşılaştırma amacına yönelik olarak verilmektedir.
  Otomatik şanzıman
  Sporcular, dikkatli ve sürekli şekilde egzersiz yaparak hareketlerini geliştirir ve iyileştirirler. Amaçları, yüksek performans için hareketlerinin akıcı ve aynı zamanda kontrollü olmasıdır.
  Bu bakış açısından esinlenen Mercedes-Benz mühendisleri G 320 CDI ve G 500'deki 7G TRONIC otomatik şanzıman için son derece akıcı bir hareket dizisi geliştirmiştir.
  Vitesin atlanması durumunda bile vites değişiklikleri hemen hemen hiç fark edilmez. Bu şekilde daima doğru vites ile yol alır ve otomobilin mükemmel kullanımının ve sessiz şekilde yol almasının keyfini çıkarabilirsiniz.

  Süspansiyon
  G-Serisi'nin kalınlığı 4 mm'ye kadar olan saclardan yapılan şasisi 6400'den fazla kaynak noktası ile oluşturulmuştur.
  Ayrıca tüm bağlantı yerleri, bir kaç kat boyanmadan önce elektroforez yöntemiyle astarlanır. Bu şekilde korunan G-Serisi ile su, kar veya kumlu yollarda dış etkenlerden etkilenmeden yolculuk yaparsınız.
  Çünkü gerçek sorunlar, karayollarının dışındadır ve G-Serisi özel arazi aracı test pistlerimizde her türlü yol koşullarıyla karşılaşmaya hazırdır.
  Uzun yaylanma mesafesi ve 2 yüksek makaslı rijit aks, gerekli zemin mesafesi ile birlikte fevkalade bir çekiş sağlar. Bu, sürekli dört tekerden çekiş sisteminin gücünü tam olarak gösterebilmesini sağlar.
   
 4. oguzturk Administrator Staff Member

Sayfayı Paylaş