2010 Mercedes CLS Serisi Coupe

Konusu 'Mercedes' forumundadır ve oguzturk tarafından 9 Mart 2010 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  [​IMG]
  2010 Mercedes CLS Serisi Coupe
  AIRMATIC DC
  AIRMATIC DC havalı süspansiyon sistemi konfor ve sportifliği birleştirmektedir. Sürüş durumuna bağlı olarak daha sıkı veya yumuşak bir yapılandırma için elektronik olarak ayarlanabilen hava yaylarıyla birlikte çalışmaktadır. Süratli alınan virajlar esnasında öne-arkaya ve yana savrulma hareketleri azaltılırken sürüş keyfi de önemli ölçüde artırılmaktadır.

  Elektronik olarak kumanda edilen havalı süspansiyon sistemi Uyarlanabilir Amortisör Sistemini (ADS) de içermektedir. AIRMATIC DC farklı sürüş durumları ve stillerine uyarken, ADS her tekerlekte amortisör gücünü otomatik olarak uyarlamaktadır.

  Süspansiyon sertliğini kendiniz de düzenleyebilirsiniz. Orta konsoldaki bir düğme yardımıyla "rahat", "sportif rahat" ve "sportif" süspansiyon ayar modları arasından seçim yapabilirsiniz.

  AIRMATIC DC CLS 500 ve CLS 63 AMG modellerinde standart donanım olarak bulunmaktadır. Sistem 6 silindirli modeller için opsiyonel bir donanımdır.

  COMAND APS multimedya sistemi
  İsteğe bağlı olarak sunulan COMAND APS multimedya sistemi birçok işlevi tek bir birimde birleştirerek büyük kullanım kolaylığı sunmaktadır. COMAND APS DVD çaları, radyoyu, navigasyon sistemini ve telefonu daha kolay kumanda etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca isteğe bağlı olarak sunulan Harman Kardon® Logic 7® surround ses sistemi, isteğe bağlı 6' lı DVD değiştiricisi veya TV alıcısını (isteğe bağlı) işletmenizi de mümkün kılmaktadır. Navigasyon sistemi Global Konumlandırma Sistemi (GPS) ve sabit disk navigasyonuyla birlikte çalışmaktadır. Ve dilediğiniz takdirde müzik ve navigasyon sistemi her kelimenize itaat edecektir. Radyo ve navigasyon sistemini LINGUATRONIC ses ile kumanda sistemini (COMAND APS ile standart) çalıştırabilirsiniz.

  PARKTRONIC park asistanı
  PARKTRONIC, dar park alanlarına park etmeniz ve manevra yapabilmeniz konusunda size yardımcı olmaktadır. Sistem otomobilinizin yolundaki engelleri farketmeniz için ultrasonik sinyaller yollamaktadır. Mesafeye bağlı olarak görsel sarı veya kırmızı sinyaller ikaz vermektedir. Aradaki boşluk belli bir sınırın altına düştüğü takdirde sürücü ilaveten sesli bir ikaz ile uyarılır.

  KEYLESS-GO
  KEYLESS-GO elektronik bir sürüş yetkilendirme sistemidir. Sürücüler KEYLESS-GO anahtarı taşıdıkları takdirde otomobilin kapısını açmak için anahtarı ceplerinden çıkarmandan yalnızca kapı kolunu çekmeleri yeterli olacaktır. Motor, vites kolu üzerindeki çalıştır/durdur düğmesi kullanılarak çalıştırılabilir veya durdurulabilir.

  Ve otomobil kilitleme işlevinin yardımıyla dışarıdan da rahatlıkla kilitlenebilir. Kapı kolundaki veya bagaj kapağındaki düğmeyi kullanmak yeterli olacaktır. KEYLESS-GO da isteğe bağlı olarak sunulmaktadır.

  Otomatik klima kontrolü
  THERMATIC otomatik iklim kontrolü dışarıda hava nasıl olursa olsun CLS'nin içinde ferah bir havanın olmasını temin etmektedir. İsteğe bağlı THERMOTRONIC 4 bölgeli lüks iklim kontrolü (CLS 500 ve CLS 63 AMG için standart donanım) ilave konfor sunmaktadır.

  THERMOTRONIC arka kısımda sürücü ve yolcuların dört bölgenin tümünde kendi tercih ettikleri sıcaklık ayarlarını yapılandırmasını sağlayan ekranlı bir ilave kumanda birimine sahiptir. Sensorlar dört bölgenin tümünde hem iç mekan sıcaklığını, hem de güneş ışınlarının yoğunluğunu izlemektedir. Böylece ayarlar otomatik olarak muhafaza edilebilmektedir. Bileşik bir filtre hava kalitesini de geliştirmektedir. Dışarıdaki hava kalitesi yetersiz olduğu takdirde havalandırma kanatları otomatik olarak kapanmaktadır.

  Koltuk konforu
  CLS ile yolculuk yapan tüm yolcular şımartılır. İçerideki güzel atmosfer, en iyi malzemeler ve arkada yeterli miktarda dirsek dayama alanı sağlayan cömert iç mekan boyutlarıyla yükseltilmektedir. Koltuklar bile sizin daha da rahat etmeniz için tasarlanmıştır: Ön koltukların her ikisi de ileri-geri konum, yastık yüksekliği ve koltuk arkalık açısı için elektronik olarak ayarlanabilmektedir.

  İstek üzerine CLS'yi ön koltuklar için hafıza paketiyle donatabiliriz. Hafıza işlevi üç adede kadar farklı koltuk konumunu hafızaya kaydedebilmekte ve harici dikiz aynalarını sürücüye uyacak şekilde ayarlayabilmektedir. Sürücü koltuğu için kolay erişim işlevi direksiyon simidini ekseni etrafında yukarı doğru döndürmekte ve koltuğu arkaya doğru hareket ettirmektedir.

  Arka yolcuların sürüş esnasındaki rahatlığını korumak için orta konsol uzatılmıştır. Sonuç olarak arkada iki rahat münferit koltuk ortaya çıkmaktadır.

  Sürücü ve öndeki yolcu elektronik olarak ayarlanabilen çok hatlı koltuklarla özel bir konforla ağırlanmaktadır. Bu özellikler, CLS 63 AMG için standart, diğer modeller için isteğe bağlı bir ekstra olarak mevcuttur.

  Aktif çok hatlı koltuk, sürücü ve öndeki yolcuya ilave destek sağlamak için koltuk arkalıkları tarafındaki hava yastıklarının basıncını değiştirerek viraj alış esnasında mükemmel yanal destek sağlamaktadır.

  Koltuk ayrıca uzun yolculuklarda sırt kaslarındaki gerilimi önleyen sırt masajı da yapmaktadır. Masaj özelliği tıpkı koltuk ısıtma, havalandırma ve lüks koltuk başlarına sahip isteğe bağlı iklimlendirilmiş koltuklar gibi ilave konfor sunmaktadır. Bagaj, gerek tatillerde, gerekse iş gezilerinde 505 litrelik hacmiyle ilave bir mükafat sunmaktadır.
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

Sayfayı Paylaş