2010 Gelinleri İçin Gelin Saçı Trendleri

Konusu 'Saç Bakımı' forumundadır ve Pelin tarafından 14 Aralık 2009 başlatılmıştır.

 1. Pelin Super Moderator


  2010 Gelinleri İçin Gelin Saçı Trendleri

  [​IMG]

  Son yıllarda gelinler pek duvak takmaya yanaşmıyor. 2010’da da bu trendin devam ettiğini göreceğiz. Duvak takmayınca ne mi yapacaksınız? Bu özel gününüzde kullanmanız için birçok saç bandı ve taç bulunuyor. Bunların yardımıyla saçınızı yüzünüzden çekip aydınlık bir yüzle misafirlerinizi karşılarsanız trendlerden de uzak kalmamış olursunuz.turkeyarena.com
  Duvak takmayı aklınıza koyduysanız kuaförünüzle yapacağınız provalar sırasında duvağınızı da götürüp en iyi ne şekilde kullanabileceğinize karar verin. Tören başlarken duvak takıp, bir süre sonra çıkarmayı da tercih edebilirsiniz. Böyle bir şey düşünüyorsanız kuaförünüzün duvağı çıkartmanıza imkan verecek bir şekilde taktığından ve saçınıza duvaksızken de güzel duracak bir model yaptığından emin olun.

  Yarım Toplanmış Saçlar
  Bu saç modeli hem saçlarınızın yüzünüze düşmesini önlüyor, hem de arka tarafta açık kalan kısımları saçlarınızın omzunuza dökülmesine olanak sağlıyor. 2010’da romantizm ön plana çıkıyor. Romantik havayı sağlayan modeller ise gevşek toplanmış saçlar, doğal görünümlü lüleler ve belli belirsiz dalgalar… Kısacası kuaförde saatlerce uğraşıldığını ispatlarcasına dikkat çekici topuzlar bu sene hiç moda değil; 2010 gelininin anahtar kelimesi gelin başı yaptırırken de “doğallık”.

  [​IMG]

  Yukarıdan Mı Aşağıdan Mı?
  Bu soru senelerdir gelinlerin kafasını kurcalıyor olsa gerek. 2010’da moda olan ise yarı yukarıdan yarı aşağıdan toplanmış saçlar… Saçlarınız çabuk yağlanmıyorsa size tavsiyemiz düğün günü saçlarınızı yıkatmamanız; böylece saçlarınız daha kolay şekil alacak ve her şekle kolayca uyum sağlayabilecek. Ancak saçlarınız yağlıysa bu önerimizi dikkate almayın. Son dakikada çıkabilecek bir aksiliği önlemek adına kuaförünüzde gelin başı provası yaptırmayı ve fotoğraflarda nasıl çıkacağınızı görmek için prova sonrası fotoğraf çekinmeyi ihmal etmeyin. Hatta gelinliğinizle saçınızın uyumunu görmek için provalar sırasında gelinlik giymeniz gerekebilir. Kristal taşlar 2010’da gelin başlarında çok kullanılacak ama tarak, toka ya da saç bandı olarak değil; saçın arasına serpiştirilen minik taşlar olarak karşımıza çıkacak. Böylece gelinler ister uzun saçlı olsun ister kısa; etrafa zarif parıltılar yayacaklar.

  Son olarak saç renklerinden bahsedecek olursak; düğün gününüzde yeni bir renk denemeyi aklınızdan çıkarın. Düğününüzden en az bir ay önce saçınızı boyatıp o rengin size ne kadar yakıştığına karar verin. Böylece hem saç boyasının gerçek rengini alması için size zaman kalır; hem de yanlış bir karar aldıysanız geri dönüşü kolay olur.

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş