2009-YDUS Sonbahar Dönemi Başvuruları

Konusu 'Sınavlar' forumundadır ve RüzGaR tarafından 5 Eylül 2009 başlatılmıştır.

 1. RüzGaR Super Moderator


  2009-YDUS Sonbahar Dönemi Başvuruları

  Sağlık Bakanlığı eğitim ve araştırma hastanelerinde, üniversitelerin tıp fakültelerinde ve Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) daha ileri seviyede Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi görmek isteyen adaylar için "2009 – Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS) Sonbahar Dönemi", Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 18 Ekim 2009 tarihinde Ankara'da yapılacaktır.

  2009-YDUS Sonbahar Dönemine başvuru süresi 7-14 Eylül 2009 tarihleri arasındadır.

  2009-YDUS Sonbahar Dönemi; Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, İç Hastalıkları ve Tıbbi Mikrobiyoloji ana bilim dallarından yapılacaktır.

  Bu sınava başvurma, sınavın uygulanması ve değerlendirilmesi ile yerleştirme işlemlerine ilişkin bilgiler, 2009-YDUS Sonbahar Dönemi Kılavuzu'nda yer alacaktır. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Başvurular elektronik ortamda alınacaktır. Kılavuz dağıtımı yapılmayacaktır.

  Adaylar, Kılavuz ile başvuru merkezleri bilgilerine, sınava başvuru süresi içerisinde ÖSYM’nin ÖSYM:::Yükseköğretim Kurulu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi internet adresinden ulaşabilirler.

  2009-YDUS Sonbahar Dönemi ile ilgili ayrıntılı bilgi sınav kılavuzunda verilmektedir. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

  2009-YDUS Sonbahar Dönemi adaylarına duyurulur.
   


Sayfayı Paylaş