2009 Saç Modelleri Ve Trendleri

Konusu 'Saç Bakımı' forumundadır ve Pelin tarafından 7 Ekim 2008 başlatılmıştır.

 1. Pelin Super Moderator


  2009 SAÇ MODELLERİ VE TRENDLERİ NELERDİR...?

  Aslında değineceğimiz konu Saç Modası olsaydı söyleyeceklerimiz faklı olacaktı, ancak konumuz yeni sezon yani 2008 2009 Sonbahar Kış Saç Trendleri olunca Saç konusunda söyleyeceklerimiz tamamen değişiyor. Saç Stillerinde, saç şekillerinde yeni modanın belirleyicisi olmak artık Moda editörlerinin yada Saç Stilistlerinin tekelinden tamamen çıkmak üzere. Çünkü artık Saç Modellerini günümüz kadınlarının kendi zevkleri ve kendi beğenileri belirleyici olmakta.
  Bunun sırrı ister çekici olmak ister, ister seki görünmek, ister bakımlı olmak olsun, ne olursa olsun, artık boya firmalarının, saç stilistlerinin, moda editörlerinin seçtiği saç modellerini benimsemek yerine, kendilerine yakışacağını düşündükleri model ve renkleri tercih ediyorlar, ancak bunun temel sebeblerinin başında yine de bazı beğenilerin olduğu gözardı edilemez. Örneğin sabah proğramı izleyen bir kadın sunucunun saçını ve makyajını begendiyse, ilk işi aynanın karşısına geçip bunu kendi saçında ve makyajında uygulamak oluyor. Tabi bunu kendisine yaş farkı gözetmeksizin uyğulayan hanımlara yaşlarının gerektirdiği makyaj ve saç modelini uygulamalarını tavsiye ediyoruz.

  EN ÇOK TERCİH EDİLEN SAÇ RENKLERİ NELERDİR?
  Bu sezon en çok tutulan saç rengi olarak karşımıza Bakır Saç tonları çıkıyor. Sonbahar ve kışa doğru biraz mevsim şartları saçlarda da kendini gösterecek olup, daha kahve tonların yanında yine bakır ve ahududu renklere dönmesi, kullanıcı ve beğenen sayısının artışındaki yansımayla bir yandan da ağırlıkla ışıkta viole yansımalara sahip kahve tonların reyting yapacağını gösteriyor.

  ÇAĞLA ŞIKEL'İN SAÇ RENGİ DEMODE Mİ OLDU?
  Bir zamanlar büyük sükse yapan Çağla ŞİKEL'in saç şekli,saç rengi,saç modeli giderek yerini bal tonlarına bırakacak gibi görünüyor. Çağla ŞİKEL'in bile artık bal rengi saç tonlarına döneceğini tahmin ediyorum çünkü bu ton saçlar her tene rahatlıkla uyum sağlayabiliyor ve balyajla kullanılan bu saç modeli daha az makyajla kendini rahatlıkla ortaya çıkarabiliyor.

  VİCTORİA BECKHAM STİLİ SAÇ MODELİ NASIL?
  Victori BECKHAM'ın saç kesiminde ki kütlük hala çılğınlığını korumaya devam ediyor. Senelr boyunca saçlarında kat kesimler uyğulayan kadınlar artık yavaş yavaş küt kesime yönelmeye başladı. Bunun temel sebebi küt saç kesimlerinin, saç şekilleri arasında en rahat uygulama alanına sahip ve her yüze uyan saç şekli,stili,modeli olmasıdır.

  2008 2009 SONBAHAR KIŞ SAÇ MODASINDA EN HEYECAN VERİCİ GELİŞME?
  Artık kadınların saçlarında renklerini açarken meydana gelen yıpranmaların yeni çıkan saç boyaları ve malzemeleri ile daha az etkilenecek olması, çözücü ve oryalsiz yapılacak işlemlerin saçlara vereceği zararın ortadan kalkacak olmasıdır.turkeyarena.com Yine 2008 2009 SONBAHAR KIŞ saç modası,saç şekilleri ve saç stillerinin yıllardır dağınık olarak uygulanan Gelinbaşı topuzları,saç topuzlarıiçin bir son olacağı, artık Topuz Saç Modellerinin ve stillerinin daha net, daha derli toplu Topuz Saçlar olarak karşımıza çıkacağını düşünüyorum, çünkü günümüz modern kadınlarının Saç Seçiminde Saç Topuz olarak seçildiğinde daha net ve daha şık duruyor.
   


 2. GamZe Moderator

  çok teşekkürler pelinn
   

Sayfayı Paylaş