200 Dolarlık diz üstü...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SHaDe_19 tarafından 14 Eylül 2007 başlatılmıştır.

 1. SHaDe_19 Well-Known Member


  [​IMG]
  Asus, Computex'de duyurduğu 200 Dolar'lık dizüstü bilgisayarları önümüzdeki ay satışa çıkaracak.

  Asus, daha önce birçok firma tarafından denenen ama bir türlü nihayete erdirilemeyen ucuz dizüstü bilgisayar planlarında önemli aşamaya geldiğini duyurdu. Firma, "Eee PC" olarak adlandırdığı bu bilgisayarları Ekim'de satışa sunmaya başlayacak. Amerika, Avrupa, Çin ve Tayvan'da satılacak olan ürünlerden ilk önce 20 bin adet üretilmesi bekleniyor. 2008 yılı içerisinde firmanın beklentileri ise 3-5 milyon dizüstü bilgisayar satmak.


  Ucuz Ama Konfigürasyonu Nasıl?

  Firmanın satışa sunacağı Eee PC'de Intel işlemci ve yonga seti kullanılacak. Bunun yanı sıra cihazda 10/100 Ethernet, 56k modem, 802.11b/g kablosuz ağ, 512MB DDR2 400 RAM ve entegre webcam bulunacak.

  Ürün, sabit disk olarak ise yeni teknolojilerden katı hal kayıt ortamı kullanacak. Hafızalar, 4 GB, 8 GB veya 16 GB olarak belirlenmiş durumda.

  4 saat batarya ömrü sunan Eee PC 701'in konfigürasyonuna göre değişen fiyatları ise; 199, 239, 349 ve 369 USD olarak açıklandı.

  Asus Türkiye'den alınan bilgiye göre; Avrupa'ya çıkış tarihine yakın bir zamanda bu ürün, ülkemizde de satışa sunulacak. Ancak, haberimizde geçen rakamın üzerine vergiler de ekleneceği için maliyetinin biraz daha fazla olacağı da hatırlatıldı.
   


 2. ShaDow_19 Well-Known Member

  Elerine sağlık özellikli değil ama yinede çok güzel...
   
 3. desayamu Well-Known Member

  cocuklar için ideal valla
   
 4. sevvv38 Well-Known Member

  vay beeeaaahhh ASUS da diz üstü bilgisayar çıkardı ya:cool:.artık teknoloji aldı başını gidiyo . ama sevindim ASUS ÇOK önmeli bi marka . arkadaşlar ürün ne zaman ülkemize gelirse haber verin lütfen almalıyım:D
   

Sayfayı Paylaş