18 aylık müthiş dahi şaşırtıyor!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Pelin tarafından 24 Ocak 2008 başlatılmıştır.

 1. Pelin Super Moderator


  Dünyanın en özel dahisi,Amerikadan çıktı...Sadece 18 aylık olan müthiş çocuk okuma-yazma biliyor, japonca konuşuyor ve matematik problemleri çözüyor.
  Ünlü profesörleri bile şaşkına çeviren küçük dahi Dean Massenburg, gelecekte doktor olmak istiyor. Bu dahi eşsiz... Bugüne kadar yaşları 7 ila 18 arasında değişen birçok dahi, dönem dönem inanılmaz olaylarla gündeme geldi. Ancak hiçbiri Amerikalı Dean Massenburg gibi değildi. Çünkü Dean adlı dahi, sadece 18 aylık.

  Test yapıldı
  ABD'nin Virginia eyaletine bağlı Porstmouth kentinde yaşayan Danny ve Melanie Massenburg adlı çiftin ilk çocuğu olan Dean, bu yaşında okuma yazma biliyor. Bir ortaokul öğrencisine sorulan matematik problemlerini rahatlıkla çözen Dean, Virginia Üniversitesi profesörlerini bile şaşkına çevirdi. Geçtiğimiz hafta yapılan küçük bir testte müthiş başarı gösteren Dean, ABD'li doktorları korkutuyor. Çünkü Dean'in zekasının, onun gelecekteki yaşamını negatif yönde etkilemesinden korkuluyor.


  [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Sorun var[/FONT]


  [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Küçük Dean'in zekasının, onu yaşıtlarından ayırdığını belirten uzmanlar, 'Dean, diğer yaşıtlarının gelişiminden farklı olarak büyüyor. Bu olay, ilerki yıllarda çok büyük sorunları beraberinde getirecek' diyor. Büyüyünce doktor olmak isteyen 18 aylık dahinin bilgisayar programcısı annesi Melanie, Dean'in bir televizyon kanalında seyrettiği Japonca eğitimi programı sayesinde, orta derecede bu dili konuştuğunu söyledi.[/FONT]
   


 2. desayamu Well-Known Member

  cocuk anne karnında ogrenmiş vay be 18 aylık
  biz kendimizi yırtsak orta derecede japonca biraz zor valla
  ne diyem allah kolaylık versin
   
 3. SHaDe_19 Well-Known Member

  valla helal olsun bız daha ingilizceye ugrasıyoruz :D bebek japonca konusuyor
   
 4. kasırga Well-Known Member

  güzel paylaşım sağolasın
   
 5. ot-gu Genel Sorumlu

  bi programla japanca öğrenmiş, şu aklını bikereliğine bize versede ingilizceyi sular seller gibi içsek :D
   
 6. ShaDow_19 Well-Known Member

  Vay be bakın şı velede :D Bu zeka bence ilerde iyi işine yarar.. Bizede belki faydası dokunur ilerde kim bilebilirrrki ?? :)
   
 7. R.CARLOS Guest

  ellerine sağlık
   
 8. serseri_aşık Well-Known Member

  ellerine sağlık
   

Sayfayı Paylaş