15 Askerimiz Şehid

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve abdulkadir tarafından 5 Ekim 2008 başlatılmıştır.

 1. abdulkadir Well-Known Member


  [​IMG]

  Not: Haberler güncellenecektir

  PKK'nın, dün akşam saatlerinde Hakkari Şemdinli'deki Aktütün Karakolu'na saldırdı. Çatışmalarda 1astsubay, 6 uzman erbaş ve 8 er şehit oldu. 2 uzman erbaştan da haber alınamadığı açıklandı.

  Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Hakkari'nin Şemdinli İlçesinde bulunan Aktütün Jandarma Sınır Bölüğüne PKK’lı teröristlerce yapılan saldırıda 15 askerin şehit olduğu bildirildi.

  23 TERÖRİST ÖLDÜDÜRÜLDÜ!

  Bölücü terör örgütünün Irak'ın kuzeyinde bulunan unsurları tarafından dün yapılan saldırıda, 15 güvenlik görevlisinin şehit olduğunu, 23 teröristin etkisiz hale getirildiğini, 2 uzman erbaş ile de henüz temas kurulamadığını, 2 askerin de durumunun ağır olduğu belirtildi.

  Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak tarafından bu sabah bir basın toplantısı ile yapılan açıklamada, Irak'ın Kuzeyi'nde saldırıların devam ettiği, belirtilen rakamların artabileceği ifade edildi.


  Çatışmalarda yaralanan askeri personelin uçakla Ankara'ya getirildiğini belirten Tuğgeneral Gürak, ilerleyen saatlerde yeni açıklamalar yapılacağını sözlerine ekledi.
  Hainlerin dünkü saldırısında 15 askerimizin şehit olduğu Aktütün Karakolu'na daha önceki yıllarda da saldırıldı. 16 yıl önce meydana gelen ilk saldırı ve dünkü saldırı ile birlikte bu karakolda toplam 43 şehit verdik.
  ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
  Aktütün’ün ‘kara’ talihi: 43 şehid!

  16 yıl önce 22 şehit!
  İran, Irak ve Türkiye sınırları üçgeninde yer alan Aktütün bölgesi çok riskli bir bölge olarak biliniyor. Dün meydana gelen saldırıda 15 askerimizin şehir edildiği Aktütün Karakolu'na ilk saldırı 12 Eylül 1992'de gerçekleşmişti. Bu tarihte; 1 subay, 1 uzman erbaş ve 20 er olmak üzere 22 askerimizin şehit edildiği Aktütün Karakolu baskınını Irak’ın kuzeyinden gelen PKK 400 kişilik grupla gerçekleştirmişti.

  Mayıs 2008'de 6 şehit!
  Dün 15 şehit verdiğimiz Aktütün’e hainler 6 ay önce Mayıs 2008'de yine Irak'ın kuzeyinden 200 kişilik grupla saldırdı. Bu saldırıda 6 askerimiz şehit olurken, 19 terörist öldürüldü.

  Dün gece 15 şehit!
  Dün gece yine aynı karakola gerçekleştirilen hain saldırıda ise 15 şehit verdik. İki uzman çavuştan halen haber alınamazken, iki ağır yaralı askerimiz bulunuyor. Öte yandan PKK'nın saldırısının ardından ilk belirlemelere göre 23 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

  ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
  Hainler karakolu ağır silahla vurdu!
  Genelkurmay Başkanlığı web sitesinden dün gerçekleştirilen hain saldırının ayrıntılarını yayınlandı.

  Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanlığı'ndan yapıpılan açıklamada, 15 askerimizin şehit edilidiği, 2 askerimizin de kayıp olduğu Aktütün karakolu baskınında, bölücü örgüt PKK'nın ağır silahlar kullandığı bilgisi verildi.


  Açıklamada saldırıdan önce, "Bölge gelişmelere bağlı olarak bir jandarma özel harekat bölüğü ve bir komando bölüğü ile de takviye edilmiştir. Çatışmanın başlamasından önce görüntü alınan bölgeler, topçu ve havanlarla ateş altına alınmış ve iki kol taarruz helikopterleri de bölgede görev almıştır." denildi.


  TSK'dan yapılan açıklama şöyle:

  "Hakkari ili Şemdinli ilçesi bölgesinde bulunan Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü’nün batıdan emniyetini sağlayan Bayraktepe’deki unsurlarına karşı dün öğleden sonraki saatlerde bölücü terör örgütü tarafından Irak’ın kuzeyinde bulunan ağır silahlarının da desteği ile saldırı girişiminde bulunulmuştur.

  Saldırıdan önce, bir jandarma özel harekat timi ile takviye edilen emniyet unsurlarının bulunduğu Bayraktepe Bölgesi’nde bir bölüğe yakın kuvvet bulunmaktaydı. Ayrıca, bölge gelişmelere bağlı olarak bir jandarma özel harekat bölüğü ve bir komando bölüğü ile de takviye edilmiştir. Çatışmanın başlamasından önce görüntü alınan bölgeler, topçu ve havanlarla ateş altına alınmış ve iki kol taarruz helikopterleri de bölgede görev almıştır.
  Ayrıca, Aktütün Karakolu’na on kilometre mesafede Irak’ın kuzeyinde bir terörist grup tespit edilmiş ve bu terörist grup önce Hava Kuvvetleri, daha sonra topçu tarafından ateş altına alınmıştır.
  Çatışmalar, akşam karanlığına kadar devam etmiştir. Çatışmalar esnasında bir astsubay, altı uzman erbaş, sekiz erbaş ve er olmak üzere 15 güvenlik görevlisi şehit olmuştur. Zayiatın büyük kısmı, Irak’ın kuzeyinden yapılan ağır silah atışları nedeniyle meydana gelmiştir. Çatışmada yaralanan personel, tedavi edilmek üzere uçakla Ankara’ya getirilmektedir. İki uzman erbaş ile henüz temas kurulamamış olup bölgede arama faaliyetleri devam etmektedir.
  Çatışmalar süresince, 23 terörist etkisiz hale getirilmiş olup Hava Kuvvetleri ve topçu ateşleri sonucunda etkisiz hale getirilen terörist miktarı henüz tespit edilememiştir.
  Şehit olan personelimize Allah’tan rahmet, silah arkadaşlarına ve onların değerli ailelerine ve yüce milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.
  Bölücü terör örgütü ile mücadeleye, yurt içinde ve yurt dışında artan bir kararlılıkla devam edilecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmamalıdır.
  Kamuoyuna saygı ile duyurulur."
  ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
   


 2. abdulkadir Well-Known Member

  Cuma namazı vaktinde saldırmışlar!

  [​IMG]


  15 askerimizin şehit edildiği saldırı öncesi terör örgütünün büyük hazırlık yaptığı ortaya çıktı. Saldırıdan önce teröristlerin Irak toprakları içine sınıra yakın bölgelerde uçak ve helikopterlerin bombalamalarına karşı çok sayıda sığınak hazırladığı ve buralarda saklandığı öne sürüldü.
   
 3. OrKuN Well-Known Member

  Allah belalarını versin.

  Tüm şehitlerimize Allahtan Rahmet diliyorum. Mekanları Cennet olsun. Ateş düştüğü yeri yakacaktır muhakkak.

  Bu ateş birgün rte, gül ve kurmaylarının ocagınada düşecektir.
   
 4. serseri_aşık Well-Known Member

 5. ot-gu Genel Sorumlu

  Başımız sağolsun, diyecek bir söz yok, biz bıktık her şehit haberinden sonra bu hükümete haklı sitemimizi bildirmekten ama onlar hala bıkmadı basiretsiz hallerinden :(
   
 6. abdulkadir Well-Known Member

  [​IMG]

  Kayıp 2 uzman çavuş da şehit
  Aktütün saldırısında kayıp 2 uzman çavuşun da şehit olduğu anlaşıldı. Mehmetçiklerin umutla bekleyen aileleri acı haberle yıkıldı

  AFYONKARAHİSAR / ANKARA
  Genelkurmay Başkanlığı, Aktütün Karakolu'na teröristlerce düzenlenen hain saldırıda kayıp olduğunu açıkladığı Uzman Jandarma II. Kad. Çvş. Nurullah Oymak ve şehit Uzman Jandarma II. Kad. Çvş. M. Bahattin Erturhan'ın da şehit düştüğünü açıkladı. ŞEHİT SAYISI 17 OLDU
  Genelkurmay'ın internet sitesinde yer alan basın açıklamasında, iki şehidin cenazelerinin bulunduğu belirtildi. PKK, dün iki askerin ellerinde olduğunu açıklamıştı. Saldırıda şehit sayısı 17'ye ulaşırken iki uzman çavuşun aileleri acı haberle yıkıldı. Afyonkarahisar Şuhut'a bağlı Balçıkhisar beldesinde oturan Oymak ailesine, oğulları Nurullah Oymak'ın şehit olduğu haberini askeri yetkililer verdi. Ayşe (6) ve Turan (10) adında iki çocuğu bulunan Oymak'ın annesi Ümmühan Oymak ve Sabri Oymak gözyaşlarına boğuldu. Şehit Erturhan'ın Sivas'taki babaevi acı haberle üzüntüye boğuldu. Şehidin yakınları sinir krizi geçirdi.
  RAB'bim sabır versin...Şehadetlerinide kabul buyursun İNŞALLAH...
   
 7. ot-gu Genel Sorumlu

  2 askerimizinde mekanı cennet olsun, ailelerine Allah sabır versin...
   

Sayfayı Paylaş