14 Yıl Boyunca Çürümeyen Hamburger

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ot-gu tarafından 24 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Hamburger 14 yıl boyunca çürümedi
  Bu ünlü firmaları herkes tahmin edebiliyordur az çok onun için çocuğunuzu buralara götürürken bir ke daha düşünmenizde yarar var en azında çok daha az götürerek bağımlısı olmasına engel olabilirsiniz deyip haberimize geçelim;

  ABD'nin Utah eyaletinde yaşayan David Whipple 1999 yılında ünlü bir fast-food zincirinden hamburger satın aldı. Arkadaşlarına bu ürünlerin içinde koruyucu maddeler olduğunu ispatlamak isteyen David Whipple, bir ay boyunca paketini açmamaya karar verdi.

  Ancak bu deneyini unutan Amerikalı adam, hamburgeri iki sene sonra tesadüfen ceketinin cebinde buldu. Whipple, paketi açtığında gözlerine inanamadı, hamburger hala bozulmadan duruyordu.

  Bu iş nereye kadar gidecek diye devam etmeye karar verdiğini söyleyen Whipple, hamburgeri tam 14 yıl boyunca atmadı. Hamburgerin fişini de saklayan Whipple, hamburgerde değişen tek şeyin arasına konan turşunun geçen yıllarda ortadan kaybolması olduğunu belirtiliyor.

  [​IMG]

  Bir benzer deneyi ABD'li bir beslenme uzmanı denemiş, aldığı menüyü bir yıl boyunca mutfağında saklamaya karar vermişti. Ancak beklenenin aksine hamburger ve patates kızartması bir sene içerisinde çok az bir değişim göstermişti.
   


Sayfayı Paylaş