14 Şubat Sevgililer Gününde Bunlara Dikkat!

Konusu 'Özel Günler' forumundadır ve ot-gu tarafından 5 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Sevgililer gününüz zehir olmasın istiyorsanız Kaspersky'nin bu uyarılarını okumadan geçmeyin!
  14 Şubat Sevgiler Günü'nün yaklaşmasıyla birlikte artan online hediye alma telaşını fırsat bilen spamcılar hakkında daha dikkatli olunması gerektiğini vurgulayan Kaspersky Lab uzmanları, bu durumu fırsat bilen kötü amaçlı spamcilerin kullanıcılara adeta spam e-posta yağdırdığını belirtiyor.

  Bu özel gün öncesinde artış gösteren spam e-postalar aynı zamanda e-posta alıcılarının hediye ile dikkatlerini çekmek için de kullanılıyor. Bu da birçok bilinçsiz kullanıcının tuzağa düşmesine neden oluyor. Kaspersky Lab'ten yapılan açıklamaya göre 14 Şubat Sevgililer Günü ile beraber spam olarak reklamı yapılan ürünlerin çoğu sahte tasarım saatler ve cinsel uyarıcı ilaçlar.

  Kaspersky Lab, şu ana kadar zararsız gibi duran Sevgililer Günü spamlerine karşı internet kullanıcılarının Şubat ayının ilk günlerinde daha dikkatli olmalarını öneriyor. Uzmanlar kullanıcıları 14 Şubat öncesinde çoğunlukla kötü niyetli linkler içeren sanal tebrik kartları konusunda daha temkinli olmaları gerektiği konusunda uyarıyor ve güvenilir bir kaynaktan geldiğine emin olmadıkları linklere tıklamamaları gerektiğini vurguluyor.

  Bilgi için: Kaspersky
  Telefon: InfoNet (212) 356 5580 - Helyum (216) 318 08 08
   


Sayfayı Paylaş