1000 Euro taksitle RALLİ otomobili

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 12 Şubat 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Motorsporları ile ilgili
  bu haftadan itibaren sizlere önemli haberler vermeye başlayacağımızı duyurmuştuk. Takımların bıraktığı, zevkinin azaldığı gibi konuları sayfalarımıza taşımaktan bizlerde sıkıldığımız anda öncelikle Volkan Işık cephesinden olmak üzere motorsporlarında sevindiren bomba gelişmeler gelmeye başladı.

  [​IMG]

  Bu haberlerin bu haftayla sınırlı kalmayacağını hatırlatmamızın ardından ünlü rallici Volkan Işık’ın aylık 1000 Euro taksitle ralli otomobili satmak için çalışmalarına hız verdiğini belirtelim. Hatta bu çalışmalarda artık son dönemece girildi ve göreceği ilgiye göre Volkan Işık motorsporlarını yeniden ayağa kaldıracak bu dev projenin detaylarını açıkladı. 1000 Euro kapora ver, 1000 Euro teslimatta öde, kredi kartına 1000 Euro’luk sekiz taksit yap, toplam 10 bin Euro’ya yarış otomobilini al götür.

  Öncelikle hala tanımayan varsa sizlere biraz Volkan Işık’tan söz etmek istiyorum. O Türkiye’nin yetiştirdiği en iyi ralli pilotlarından biri. Daha toy bir çocukken parkurlara çıkan ve rakiplerinden çok daha güçsüz otomobillerle ortalığın tozunu atan Volkan Işık, 1990’lı yılların sonunda ise parkurlarda Türklerin neler yapabileceğini ispat eden isimlerden biri oldu. Dünya Ralli Şampiyonası’nın bir ayağı olan Çin Rallisi’nde ilk altı sıra içinde finiş gören Volkan Işık hala bu organizasyonda puan alabilen tek Türk pilot unvanına sahip. Yarışçılığı ile birlikte eğitmen kimliği ile de ön plana çıkan Volkan Işık, ralli okulunda da birçok genç sürücünün yetişmesi için elinden geleni yapıyor. Söz konusu motorsporları olunca üşenmek nedir bilmeyen Volkan Işık son iki sezonda ise Avrupa Ralli Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etti. İlk sezonunda Avrupa Şampiyonası’nda ikincilikle ülkemize dönen Volkan Işık ikinci sezonunda ise Yunanistan Rallisi’nin iptal edilmesi ile birlikte olası bir şampiyonluktan olarak üçüncü sırada finiş gördü. Bununla birlikte Volkan Işık ülkemizde başarıdan başarıya koşan ralli takımlarının da direktörlüğünü yapıyor. Sıklıkla "Volkan patladı" gibi haber başlıkları atmamıza imkan tanıyan Volkan Işık günümüzde ise dev bir proje ile karşımıza çıktı.

  Toplam maliyeti 10 bin euro
  Volkan Işık ile Türkiye’nin en beğenilen otomobilleri yarışması Otobil’de bir araya geldiğimizde aslına bakarsanız bu bombayı patlattı. Hatta haberi aynen şu şekilde verdi: "Arkadaşlar ayda 1000 Euro taksitle toplam 10 bin Euro’ya yarış otomobili satacağım, ne dersiniz." Bizler bunu duyunca elbette ki ağzımızdan çıkan ilk kelime "müthiş" oldu. Çünkü bu ülkede motorsporlarının en önemli sorunu bu işin bir zengin organizasyonu olarak anılmaya başlamış olması. "Motorsporları zengin sporudur, bu sporu yapmak için çok para gerekir" gibi düşüncelerle sıklıkla karşılaştığımız bir ortamda toplam 10 bin Euro’ya yarış otomobilinin satılacağını duyurmak bu söylenenlerin ne kadar yanlış olduğunun en önemli ispatı olmalı. 10 bin Euro karşılığında ralli sporu ile ilgilenmek isteyen bir Türk genci, sıfır kilometre bir otomobilden çok daha ucuza bu şansı hayata geçirebilmiş olacak.
  Daha önce yaptığımız söyleşiler sırasında da defalarca motorsporlarını doymamış yerlere yani Anadolu’ya götürmemiz gerekiyor diyen Volkan Işık, bu projedeki asıl amacının da sporu oralara götürmek olduğunu söylüyor. Burada yarışmak isteyenleri, kulüpleri, motorsporları ile ilgilenen herkesi olayın içine çekmek isteyen Volkan Işık yaptığı açıklamada şunları söylüyor: "Motorsporlarını artık daha geniş kitlelere ulaştırmak gerekiyor. Anadolu da bu sporu atağa kaldırmak gerekiyor. Bu konuda herkes bir şeyler yapmaya çalışıyor. Bununla birlikte ralli pahalıdır düşüncesini de ortadan kaldıracağımızı düşünüyorum. Bu fiyata yarış otomobili satarak herkesin ulaşabileceği bir spor olduğunu da bu organizasyonla birlikte göstermek istiyoruz. Yani amacımız Türkiye de otomobil sporunun tabana yayılımını artırmak ve sporu Türkiye geneline yaymak."

  Peki bu iş nasıl oluyor
  Resmi start henüz alınmadı diyen Volkan Işık aslına bakarsanız biraz da insanlardan gelecek ilgiyi merak ettiğini söylüyor. İnsanlara yeni bir iş kapısı da açacak olan bu proje bize göre hak ettiği ilgiyi fazlasıyla görecektir. Peki her şey tamam ama bu proje hayata geçtiğinde olay nasıl gerçekleşecek. Bu detayları Volkan Işık şu şekilde anlatıyor: "Bu iş benim uzun süredir aklımda vardı. Hazırlık aşamalarını tamamladığımız bu projenin artık hayata geçmesi için önümüzde bir engel kalmamış gibi görünüyor. Biz gelen taleplere göre piyasadan kullanılmış Fiat Palio otomobilleri satın alacağız. Bu otomobilleri satın almamızın ardından yapacağımız ve sayısı 20’den fazla olan değişikliğin ardından onu bir ralli otomobiline dönüştüreceğiz. Bu otomobili satın almak isteyenler ilk olarak 1000 Euro’luk kapora yatıracak. Sonrasında aracı teslim ederken 1000 Euro daha peşin alacağız. Geriye kalan 8000 bin Euro’yu ise Visa kredi kartına sekiz taksit yapacağız. Yani ayda 1000 Euro ödeyerek Fiat Palio N2 yarış otomobiline sahip olarak ralli yapmak isteyenler zorlanmadan araca sahip olacak. Söylediğim gibi şimdi bu projenin göreceği ilgiyi çok merak ediyorum." Eğer bu proje ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve bu otomobillere ilk sahip olanlardan birisi olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken 0212 485 94 39-40 nolu telefonları aramak. İletişim bilgilerini ve Volkan Işık’ın sahibi olduğu Delta Sport’u incelemek için DELTASPORT isimli web sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

  Çorbaya tuzunuzu katın
  Tüm bunların yanında Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından da çok hoşumuza giden bir anket başlatıldı. TOSFED Performans Değerlendirme Anketi olarak açıklanan bu anketin kulüp, medya, sporcu, seyirci ve görevliler tarafından doldurulması isteniyor. Doldurulacak olan anketin sonuçlarınınsa yalnızca TOSFED Başkanı Mümtaz Tahincioğlu tarafından görülebileceği bilgisine de yer verilmiş durumda. Son katılım tarihi olarak 20 Şubat açıklanmış durumda. Eğer motorsporları hakkında söyleyecekleriniz varsa ve TOSFED’in performansını kendi adınıza değerlendirmek istiyorsanız TOSFED isimli sayfası bir ziyaret edin ve bu çorbaya tuzunuzu katın. Yeter ki uzak kalmayın ve motorsporları açısından çok önemli olarak gördüğümüz bu ankete sizlerde katılın.

  İlk bomba buydu
  Motorsporları açısından bu önemli gelişmeler geleceğe daha umutlu bakmamızı sağlamış oldu. Volkan Işık’ın yaptığı proje, TOSFED’in herkesin katılımına açık tuttuğu değerlendirme anketi çok önemli gelişmeler. Demek ki bu spor yeniden hak ettiği günlere gelecek. Özellikle hedeflendiği gibi değişik yerler, değişik yarışlar ve değişik yarışlar hayata geçirilirse motorsporlarının yeniden hak ettiği eski günlerine ulaşması hiçte zor değil. Bu hafta bu "bomba" gelişmeleri bu sayfaya taşıdık. Önümüzdeki haftalarda da bu bomba haberlerin gelmeye devam edeceği müjdesini de şimdiden verelim. Söylediğimiz gibi yeter ki sizlerde çorbaya biraz tuz atmaya başlayan ve en azından fikirlerinizi bizlerle paylaşın.
  Murat TOSUN
  11.02.2009, Çarşamba
   


Sayfayı Paylaş