Topuk Ağrısı Nasıl Geçer

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 20 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. elif

elif Moderator

Topuk Ağrısı Nasıl Geçer
    Topuğun ağrıyan bölümüne buz uygulanması ve masaj ağrıyı biraz azaltabilir. Topuğun ağrıyan bölümünün yükseltilmesini sağlayan özel tabanlıkların yerleştirildiği yumuşak tabanlı spor ayakkabılarının da yararı olabilir. Ağrı sürerse, doktorunuz özel bir ortopedik tabanlık kullanmanızı önerebilir.

İlaç Tedavisi Önce aspirin ve diğer antienflamatuar ilaçları deneyin; yararı olmazsa doktorunuza başvurun. Doktorunuz, topuğunuza kortizon gibi bir antienflamatuar steroid ilacı enjekte edebilir, ancak bu tedavi, diğer yöntemler yetersiz kalırsa uygulanır.

2. A-22.07.2011 tarihinde bir bahce duvarı parmaklığından yaklaşık 1,5 metre yükseklikten 2 cm yükseklikte ahşap topuğun üzerine yani sağ ayagımın topuğu üzerine düstüm topuğum altında sanki cam kıruıkları oldu hissi uyandı
    -uzun zaman yerden kalkamadım.
    -kalkıncadqa topuk üstüne bsamadım
    Devlet hastanesi acil servise gittim
    2 yönlü ayak filmim çekildi doktor birşey yok dikloran hap vererek soğuk kompres yap yukarda tut geçer dedi 2 gün istirahat verdi fakat geçmedi

B- Aile sağlık helkimliğime giderek olayı anlattım ayagımın aya kısmında kanama oldugunu söyledi doktorum Bir ortopediye görün dedi.Atel yapmaları gerekirdi dedi 2 jel 2de kas gevşetici ağrı kesici vererk 5 gün istrhatla beni yolcu etti
    jelleri sürdüm, ilaçlarımı kullandım biraz şişi azldı.

C-27.07.2011 tarihinde Ortopedi 1 polikliğine giderek durumu anlattım bölüm şefi film göreyim dedi film çektirdim bakınca topukta problem var kireçleme var diyerek 1 jel 1 de ağrı kesici verip aile hekimliğinin verdiği 2jel 2 kas gevşeticiyi kullanma dedi

bende önceki ilaçları kullanarak.eve döndüm bugün yani 29.07.2011 tarihinde amcam oğlu olan seracettin beye biyo masaj yapan bir masör
    ayağıma bakarak
    _Amca oğlu dur ben bir bakayım ayağına dedi
    Vazelinle ayağıma masaj yaparak şunu söyledi
    Bak amcaoğlu: Senin topuğun kaymış dedi dişini sık ben yerine oturtacam dedi ileri geri masaj yaparak, Kütürdeyen bir sesle ayağım yerine oturdu üzerine basmaya başladım. ağrım azaldı
    şişler indi velasıl benim sıkıntım bu
    Demekki Dr lara ihtiyacımız var fakat ortopedistin filme anlayamadığı sorunu alternatif TIPL ÇÖZDÜK şükür elhamdülillah.
    siz nedersiniz
    Düşmenin ağıt-rlığı ile topuğumun ortasında sdece AYAKKAPI TOPUĞUNUN BİR ETKİSİ ACI KALDI. tŞKKLER

Sayfayı Paylaş