Nama ve Hamiline Yazılı Hisse Senedi Örneği

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 23 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ

BaRıŞ New Member

Nama Ve Hamiline Yazılı Hisse Senedi Örneği
    Nama ve Hamiline Yazılı Hisse Senedi

A.Ş.lerde Hamiline Yazılı Senetlerin Devir Kayıtları
    Bastırılıp ortaklara dağıtılan hisse senetleri nama veya hamiline yazılı olsun devirlerinde yönetim kurulunun izni aranmaz. Hisse senedinin, fiilen yeni alıcıya intikali ile devir işlemi tamamlanır. Bu durumdaki şirketler genel kurula katılacak ortaklardan, toplantı öncesi hisse senedi alındı makbuzu düzenleyerek, toplantıya katılmalarını sağlarlar.

ANONİM ŞİRKETLERDE PAY SAHİBİ OLMANIN GENEL ANLAMI

PAY DEVİR SENEDİ
    (Tamamı ödenmiş hisseler ile ilgili)​

Sahibi bulunduğum .................. Anonim Şirketi'ne ait ...... adet pay karşılığı toplam ........................ TL' nominal değerdeki tamamı ödenmiş hamiline/nama yazılı hisselerin beher adedini ............... TL karşılığında ............. adet pay karşılığı olmak üzere toplam ................... TL bedel karşılığında .................... ye sattım.

Bedelini tamamen aldım.

SATAN
    Adı soyadı
    Adres - Tarih
    İmza

...............................'nın sahibi bulunduğu ...................... A.Ş' ne ait ......... adet pay karşılığı toplam .......................... TL nominal değerdeki tamamı ödenmiş, hamiline/nama yazılı hisselerin beher adedini ...............TL karşılığında ............. adet pay karşılığı olmak üzere toplam ................... TL bedel karşılığında satın aldım.

SATIN ALAN

Adı soyadı
    Adres - Tarih
    İmza

YÖNETİM KURULU ONAY NOTU

Yukarıda sözü edilen pay devirleri yönetim kurulumuzun ..../..../..... tarih ve ........ sayılı kararı ile onaylanmış olup, pay defterine işlenmiştir. ..../..../....

YÖNETİM KURULU

Sayfayı Paylaş