Kıl Kurdu Kaşıntısı Nasıl Geçer

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 17 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. elif

elif Moderator

Kıl Kurdu Kaşıntısı Nasıl Geçer
    Tedavinin temeli tüm aile bireylerini ayni anda tedavi etmek, genel hijyen kurallarına azami dikkat etmek gerekir. Tuvalet temizliğine, ellerin yıkanarak tırnak aralarının tırnak ya da eski bir diş fırçası ile fırçalanarak iyice temizlenmesi gerekir. Kıl kurdu bulunan çocukların sabah uyandığında makatı sabunlu su ile yıkanmalı. İç çamaşırları değiştirilmeli, yeni külot giydirilerek, kirliler sıcak suda yıkanıp, kaynatılarak kızgın ütü ile ütülenmelidir. Bir haftalık tedavi sırasında bu uygulama yeniden bulaşma riskini azaltacaktır.

2. Misafir

Misafir Guest

kıl kurdunun bende oldunun farkına varamadım kaşıntımın ve bazı şeylerin regil dönemimden ötürü oldunu sandım ve şüphe duyuyordum ama olacanı tahmin etmemiştim bu kaşıntı nasıl geçer anal bölgemde bişeyler kıpırdıyor gibi hissediyorum ve acaba bu kurtların tuvaletimi yaparken dökülmesi normal mi ? cevabınızı acilen bekliorum

3. elif

elif Moderator

Öncelikle kıl kurtlarının tuvalette dökülmesi gayet normal. Kaşıntının geçmesi için ise biran önce doktora gidip doktorun size önereceği ilacı kullanıp tedaviye başlamalısınız. Ve tabi hijyenede önem vermeniz gerekir. Geçmiş olsun

4. Misafir

Misafir Guest

Saolunn allah razı olsun

5. OffYaa

OffYaa Guest

Ya Benm Şeymde KaşıntıLar Var Ve O Kurtlar Dışarı ÇıkıyorLar Üst Tabakama Doğqru Çoq Kaşınıorm Şeymn Ucunda kaşıntıLar Var Ve TuvaLetimde geLmior AciL Cevapp

Sayfayı Paylaş