Futbol Nasıl Güzel Oynanır ve Sırları?

Konusu 'Spor Sayfası' forumundadır ve EmRe tarafından 30 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe

EmRe New Member

Arkadaşlar aşağıdaki sorulara sizlerinde yorumlarınızı ve tecrübelerinizi bekliyoruz.

Güzel futbol oynamanın püf noktaları nelerdir? Ne yaparsak futbolda daha çok geliştirebiliriz kendimizi? gibi sorulara bazı kullanıcı ve görüşleri.

"futbol yetenek işidir. Yeteneğin var ise, oynaya oynaya tecrübe kazanırsın. Eğer ki topa vuracak yetenek bile yoksa umut kesilmeli.."

"cimri oynamadan, gerektiğinde çalım gerektiğinde de pas verirsen güzelleşir."

"bence gözünü ve reflekslerini iyi geliştirdiğinde güzel fulbol oynarsın. tabi kondüsyon kaçınılmaz."

Herşey teknik, top tutma ve karşı müdahalede hızlı düşünerek top çevirme kabiliyetlerini kazanmakla olur..Bu da kendini geliştirmekle ve işini sevmekle olur...

Kazanılması gereken yetiler şunlardır
    1. Hızlı düşünme kabiliyeti.
    2. Ayak bileklerinin hakimiyeti ve kuvvetli olması..
    3. Birebir harici devamlı paslaşma yetisi.
    4. Oyun esnasında topa yda oyuncu arkadaşına küsmeme alışkanlığı..
    5. Gerekli tekniksel hareket kabiliyetine sahip olma..
    6. Denge ve kondisyonun yüksek olması.
    7. Hakem ve benzerleriyle muhatap bile olmama. (gereksiz durumlarda)
    8. Top sürme ve Depar (sürat) kabiliyetini arttırma.
    Bu gibi antrenman ve becerilerle profesyonel liglerde bile oynayabilirsin..

2. Misafir

Misafir Guest

yanıltıcı şeyler söyleme umudunuzu yitirmeyin ben topa vuramıyordum sabrettim çevremle oynadım ve şuan gayet iyi oynuyorum
    gün geçtikçe gelişiyorum

3. Misafir

Misafir Guest

bunu dogru yazmışlar çünkü bnde bunların bazıları var ben topa iyi vuruyom bakmadan bile kaleyi tutuyo sol ayagım eskiden sag ayagımı kullanamıyordum şimdi yavaşda olsa şut çekiyom genelikle sag ayakla gol atıyorum futbol da kavga etmem centilmen davranırım çok süratlıyım top süratım de çok iyi boyum 149 yaşım 13 futbol kulubüne gitmedim ama günlük okul ve arkadaşlarımla oynuyorum mahellede herkezden dah iyi oynuyorum okulda hep uzaklarda şut çekip uzaklarda serbes vuruşlardan gol atıyorum ve çok da iy korner kullanıyorum bazende kornerden gol atıyom kafa topları iyi zıplıyom ama şimdi ye kadar sadece 5 kafa golüm var.

4. Misafir

Misafir Guest

Ben biraz iyi oynuyom da arkadaslarim pas vermedigi icin gelisemiyorum

5. Misafir

Misafir Guest

Ben çok güzel maç oynarım herkesi hatta erkekleri de yeniyorum çünkü ben bir kızım sadece erkekler futbol oynamaz kızlarda oynar bazı kızlar erkeklerden daha güzel oynar ben ve en iyi arkadaşım onlardan biriyiz.

6. CR7

CR7 Guest

size bide hızlı koşma yöntemi veriyim

genelde ayak ucuyla ve ellerinizi ileri geri ne kadar hızlı hareket ettirirseniz o kadar hızlı koşarsınız ;)

7. Misafir

Misafir Guest

tek kelime hız, hızlı olsan yeter bence birazda kas ve birazda tecrübe

8. Misafir

Misafir Guest

ben ok güzel oynuyorum hatta bana ronaldo derler ama takım arkadaslarım pas atmıyor

9. Misafir

Misafir Guest

Ronaldo denilir ama o sözle olmaz ronaldo senin kadarken altyapıda oynuyordu sen oynasan nolur ben 2 ay madridde kaldım realmadrid altyapısında oynadım hatta başka bir yere gitmiyeyim diye bana 250 euro verdiler.

10. Misafir

Misafir Guest

Ben güzel top oynuyorum ama arkadaşlarım çok cimri oynuyor ve herşeye faul diyorlar. Biz güzel oynuyoruz ama onlar kötü oynadığı halde bizi küçümsüyorlar.

11. Misafir

Misafir Guest

Ben daha yeni başladım hiç iyi oynamıyorum. Kursa gidiyorum sizce düzelir mi 12 yaşındayım.

12. cr7donmes

cr7donmes Guest

evet cok haklisin kizlarda oynayabilir futbolu ve bi erkek olarak futbol oynayan kizlara hayranim

13. Misafir

Misafir Guest

bende hepsi var tekniğim çok azcık kötü sadece :D :D

14. Misafir

Misafir Guest

ben okulumun 10 numarasıyım ayrıca ilçe takımımında 11 numaralı kaptanıyım ama nasıl daha iyi olabilirim

15. Misafir

Misafir Guest

Yav hoca beni Semih Kaya zanetti. Adamın ayağı çıkıyo kafa at diyo darıldım hocaya..

16. Misafir

Misafir Guest

Ben hızlı koşuyorum top sürmede iyi pasda iyi ama şut kötü.

17. Misafir

Misafir Guest

Bende güzel oynuyorum futbola 10 yaşında başladım başlarda kötü oynuyordum top ayağıma geldiğinde karşıdaki adama allah ne verdiyse dalıyordum ama şimdi paslaşıyorum gereksiz çalıma girmiyorum topu güzel sürüp depar atıyorum kondisyonumu dengede tutyorum okul takımında ön liberoyum.

18. Misafir

Misafir Guest

Ben güzel oynuyom ama arkadaşlar bana pas vermiyor. Bazen veriyolar ve beni tebrik ediyorlar ama sonraki gün eski tas eski hamam... :(

19. Misafir

Misafir Guest

ben kalede çok iyiyim sürekli topa atlıyorum mahallede herkesten iyiyim. Ama okul maçında beni kimse kaleye geçirmiyor benim iyi atladığım bilen 2-3 kişi var. ne yapmak gerek adım berke 12 yaşındayım ve mahallenin 1. kalecisiyim

20. Misafir

Misafir Guest

bende kaleciyim mahallede 2-3 arasındayım okulda bitane Allahın kulu beni kaleye almıyo, şansına kurtaran çocuk var onu alıyolar.

Sayfayı Paylaş