Öğretmen Olmak İçin Ne Yapmalıyız

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 12 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ

BaRıŞ New Member

Öğretmen Olmak İçin Ne Yapılır ne okunur
    Öğretmen Olmak İçin Ne Yapmalıyım

Öğretmen olmak için hangi okulları okumak gerekir
    Öncelikle Eğitim fakültesi ya da Fen-edebiyat Fakültesine (pedagojik Formasyon almak kaydıyla) gidilir. Bölüm tercihi yapılırken Miili Eğitim Bakan'lığının hangi branşlarda ne kadar öğretmen aldığına bakılıp, ihtiyacın çok olduğu bölümleri tercih etmek atamanızı kolaylaştırır.

Üniversiteyi okurken KPSS gerçeğini gözardı etmemeniz ve bu sınav için kendinizi hazırlamaya başlamanız gerekmektedir.

4. sınıfta KPSS sınavına girip aldığınız puan eğer MEB in ilan ettği baraj puanın üstündeyse, 20 okul tercihi (bu sayı değişebilir) yapıp Milli Eğitim Bakanı nın bir tuşa basıp öğretmenleri atadığı gün bilgisayar başına geçersiniz hayırlısı ile atandıysanız Tam teşekkülü Bir Devlet Hastanesinden Öğretmen olur raporu ile görevinize başlarsınız.

İyi bir öğretmen olmanın en temel yolu öğrencilere öğretmen olmamaktır. Sınıfta bir öğretmen gibi değilde bir lider bir arkadaş gibi olmanızda fayda var.

Öğretmenlik mesleğini günümüzde birçok insan yapıyor. Bu yüzden hiçkimsenin yapamadığı şeyleri yapmak çok önemlidir. Bu işte zeka yaratıcılık ve yetenekle gerçekleşir.

Sayfayı Paylaş