Zune HD

Konusu 'Ev Teknolojileri' forumundadır ve pult tarafından 6 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. pult Well-Known Member

Zune HD

Microsoftun bundan birkaç yıl önce ipod'a rakip niteliğinde hatta abartıp ipod killer dediği zune,İpod karşısında tabiri caiz ise rezil rüsva olmuştu:) thoshiba ile ortak çalışarak yaptığı ilk zuneler aslında fena aletler değildi ama nedense yazılımının zorluğundanmıdır nedir bir türlü tutturamadılar,bu günlerde microsoft yeni bir zune üstünde çalışıyor "zune HD".

microsoft'un yeni oynatıcısında Nvidia'nın Tegra platformunu kullanacağı biliniyor. Tegra platformu bir ARM işlemci ve Geforce 6 serisinin performansını sunan bir grafik işlemciden oluşuyor. Henüz resmi olarak doğrulanmamış özellikler arasında yüksek çözünürlükte video oynatımı, 3,3 inç OLED ekran, WLAN ve UKW radyo var.

Yine microsot çok iddalı bakalım:)

2. ot-gu Genel Sorumlu

hadi hayırlısı :) bi şirket bişeyde uzmanlaşınca başka alanda da aynı başarıyı gösterebileceğini sanıyor, kimi zaman tutturuyorlar çoğu zaman tutturamıyorlar, siemens dünya devi ama cep telefonunda tam bir hüsran yaşadılar ensonundada benq ye sattılardı sanırım.

3. pult Well-Known Member

ot-gu
    Haklısın,bu ayrılan firmalardan biride fujitsu-simens .

4. BaRıŞ Well-Known Member

yazılım devi microsoft, bu cihazların yazılımını daha kullanışlı yapması lazımdı bence :)

5. pult Well-Known Member

gladyator
    Haklısın zune'nin en kötü tarafından biriside yazılım olayı,pc'den müzik,film fotoğraf atmak cihaza çin işkencesi mübarek,bende 30gb ilk çıkan zune'den var 1 ay zor dayanabildim,6 ay önce creative x-fi 8gb almıştım şimdi onu kullanıyorum süper ses görüntü kulaklık her konuda çok üst bir cihaz.

6. pult Well-Known Member

Geçen hafta Zune HD'nin yeni resimlerinin internete düşmesinden sonra çıkış tarihiyle birlikte fiyat da belli oldu. 32 GB'lık modelin fiyatı 289,99 Dolar, 16 GB'lık modelin fiyatı ise 219,99 Dolar olacak.

7. OrKuN Well-Known Member

o fiyatlar biraz yüksek gibime geldi enazından bir 50 şer dolar kırpılması lazım ;)

8. pult Well-Known Member

SeMiH

Cihazin sundugu yenilikler bir harika,ilk cikisi bu fiyatla olacaktir ama en fazla 2 aydan sonra fiyatlarin cok dusecegine eminim.

9. OrKuN Well-Known Member

ozaman almakta acele etmeyelim pult, parayı kolay kazanmıyoruz nede olsa :)

10. pult Well-Known Member

Ben herzaman beklerim nutlaka fiyatlar duser,bu gune kadar yanildigim olmamaistir.:)

11. OrKuN Well-Known Member

bu kriz yüzünden teknolojiyi bir adım geriden takip ediyoruz, fiyatı düşecek diye :)

12. pult Well-Known Member

Amerika ve japonya dışında her yer bizdeki gibi,genelde fiyatın düşmesini beklerler avrupada asyada latin amerika ülkelerindede durum bizdeki gibi.
    Firmalarda bunun farkında aslında,ilk ne sattılar sattılar bu satışlar kaymaklı satışlardır,daha sonra rekabetçi satışlara geçilir.

Sayfayı Paylaş