Zihinsel Engelliler Öğretmenliği hakkında bilgiler

Konusu 'İş Hayatı' forumundadır ve OrKuN tarafından 22 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Zihinsel engeliler hakkında genel bilgiler
    Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü Nedir Mesleği Hakkında Bilgi
    Üniversite sınavına hazırlanan ve Zihinsel Engelliler Öğretmenliği bölümünü seçecek adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü – Mesleği hakkında bilgiler.

Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü Tanıtımı
    Zihinsel Engelliler Öğretmenliği programının amacı, zihin yetersizliği olan ilköğretim çağındaki çocukları eğitecek öğretmenleri yetiştirmektir.

Çalışma Alanları
    Bu programdan mezun olanlara “Zihin Engeliler Öğretmeni” ünvanı verilir.Milli Eğitim bakanlığına bağlı okullara sınıf öğretmeni (zihinsel engelliler) olarak atanmakta, branş derslerine girememektedirler. Sosyal hizmetler, çocuk esirgeme kurumu,rehabilitasyon merkezilerinde çalışabilirler. Olanakları olan özel eğitim merkezi açabilir.Kazanç devlet sektöründe orta düzeyde, özel sektörde sunulan aktivite ve çalışma koşullarına göre orta düzeyin üstündedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu
    Eğitim toplumun en önemli kurumlarından olup, öğretmene gereksinim her zaman olacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler
    Çok sabırlı, anlayışlı, sevecen, hoşgörülü olması
    İnsanlarla iyi iletişim kurabilmesi
    Engellilere yardım etmekten mutluluk duyması gerekir.

AMAÇ
    Zihin engelliler öğretmenliği programının temel amacı; ülkemiz ve dünyamız için bilime ve eğitime katkıda bulunarak, insanlığın refahı ve mutluluğu için bilgi üretmek, çağdaş eğitim ortamları yaratarak zihin engelli bireylerin okulöncesi ve ilköğretim düzeylerinde eğitimlerini gerçekleştirecek çağdaş, araştırmacı öğretmen, bilim uzmanı ve akademisyenler yetiştirmek; öğrencilere özel eğitim alanında araştırma ve uygulama becerilerini kazandırmak; özel eğitim alanında çalışan öğretmenlerin ve destek hizmet personelinin hizmet içi eğitim programları yoluyla yetişmelerine katkıda bulunmak; zihin engelliler alanında çalışan uzmanların eğitimlerine katkıda bulunmak; zihin engelliler alanında çalışmalar yapan resmi/özel kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmaktır.

Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Nedir, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Ne İş Yapar, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Maaşları,Zihinsel Engelliler Öğretmenliği İş İmkanları, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği İş Çalışma Alanları, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Mesleği Hakkında Bilgiler, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümünün Geleceği, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü Tercih Edilir mi, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Tanıtımı, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Kazanç Durumu,Meslek Rehberi, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Mezunları Ne İş Yaparlar,Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü İş Olanakları, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği İş Bulma Durumu

Sayfayı Paylaş