Zebra Danio, Sazangiller

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 27 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Daniolar-Sazangiller
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Zebra Danio
    Bilimsel Adı: Danio rerio
    Dağıtım: Hindistan/Asya
    Beslenme: Etobur
    Mizaç: Barışçıl
    PH: 6.0 - 8.0
    Sıcaklık: 18C - 25C
    Maksimum Boy: 6 cm
    Ana renkler: Kahverengi, Sarı, Mavi
    Varyansları: Uzun yüzgeçli ve kısa yüzgeçli varyasyonları mevcuttur.
    Cinsiyet: Gri vücutlu erkeklerde, siyah yatay çizgiler arasında, sarı çizgiler mevcuttur.Dişilerin vücutları daha yuvarlaktır.
    Bakım: Bakımı kolaydır.Ezilmiş protein içerili pul yemler ve dondurulmuş küçük parçalı gıdalarla beslenmelidir.Akvaryumda yüzeceği alanlar bırakılmalıdır.Çok hareketli aktif bir balıktır.
    En az 8'li gruplar şeklinde bakılmalıdır.Mümkün oldukça sosyal grubu geniş tutulmalıdır.Bu balığın kuyruklarına zarar verebilecek diğer türde agresif balıklarla birlikte bakılmamalıdır. turkeyarena.net
    Bakımının kolay ve maliyetinin düşük olmasında dolayı yeni başlayanlara önerilir.
    Akvaryumda orta-üst yüzücüdür.
    Üretim: Üretimi kolaydır.Sığ bir akvaryum hazırlanıp, çiftler bu akvaryuma birkaç hafta önce alınmalıdır.Üretim akvaryumunda ince yapraklı bitkilerin olmasına dikkat edilmelidir.Üretim akvaryumunda ısı 26 C 'ye çıkarılıp , üreme teşvik edilebilir.
    Yumurtlama gerçekleştikten sonra anne anne baba akvaryumdan alınmalıdır.Yavruların gelişmesi çabuk olup, 8 ay gibi bir sürede olgunluğa ulaşırlar.Yavrular artemia ile büyütülebilir.

Sayfayı Paylaş