Yüksek Boyutlarda Sıkıştırma Nasıl Yapılıyor?

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 22 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

Arkadaşlar toplamda yaklaşık 100 gblık bir film arşivim var, filmlerin %85'i mp4 yani 250-400 mb arasında olmasına rağmen bunları boyutu en düşük olacak şekilde sıkıştırmak istiyorum ama henüz iyi bir program bulamadım açıkçası. geçenlerde pes 2010 oyununu 23 mb olarak indirdim. Açtığımda 6,1 gb'dı. Bu şekilde sıkıştırmalar yapmak istiyorum bu konuda iyi bilgisi olan arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim.

2. BaRıŞ Well-Known Member

KGB archiver
    Nasıl bir program hemen anlatayım. Dosyaları çok büyük oranda küçültüyor fakat dosya ne kadar büyükse bu işlemde o kadar uzun sürüyor. Ayrıca küçültülen dosyayı açmakta bir o kadar sürüyor. Bendede 12mblık GTA IV mevcut. Açınca 6 gb oluyor ama iso programı okumuyor.

Nedeni ise programın bu kadar küçültme yaparken dosyaları bozabilmesi.
    Demek istediğim, sorunun cevabı olan program KGB Archiver. Evet bu program büyük oranda küçültmeler yapabiliyor fakat aynı zamanda dosyaları bozabiliyorda bu sıkıştırmaları yaparken.
    Bir diğer nokta oyun, program vs büyük oranda sıkıştırılır ama videolarda denemeye kalkarsan görüntü kalitesi büyük olasılıkla bozulacaktır. ;)
    İstersen bir iki filmi sıkıştırarak deneme yapa sonuçları bizlerlede paylaşırsın.

3. GamZe Moderator

6,1 GB 23 mb mı? kaç saatte sıkışır? kaç saatte açılır?

4. BaRıŞ Well-Known Member

Düşük ramli bilgisayarlarda sıkıştırma ve çıkartma işi bitmek bilmez.
    Birde o kadar saat beklersin birde bakarsın dosya bozulmuş.
    Eğer düzgün çalışan birşey olsaydı torrentmiş rapidmiş yalan olurdu.
    Herkes gb'larca dosyayı 5-6 mb'a indirir birbirine mail ile yollardı.

Sayfayı Paylaş