Yerel Disk F: Kayboldu

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 13 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Arkadaşlar usb ile winxp format programlarını denerken bilgisayar mavi ekran verdi ve açtığımda f sürücüsü yoktu. Linux ubuntu üzerindende baktım yine yok. Yardımlarınızı bekliyorum...

2. CAN Well-Known Member

Acronis Recovery Expert kaybolan bölümü güzel bulup kurtarıyor.

3. EmRe Well-Known Member

O Programı denedim ama aşağıdaki hatayı verdi.

Acronis RecoveryExpert cannot find any unallocated space(s) on your hard disk drive(s)

4. CAN Well-Known Member

Acronis RecoveryExpert sabit disk sürücü (ler) üzerinde herhangi bir ayrılmamış alan (lar) bulamıyorum
    Türkçe çevirisi yukardaki gibi. yani hata vermemiş ,kurtarılcak bölüm bulunamadı diyor.

5. BaRıŞ Well-Known Member

6. EmRe Well-Known Member

HDD'yi başka bir bilgisayara takıp disk yönetiminde nasıl göründüğüne bakın ama sonuç elde etme ihtimaliniz oldukça düşük. Büyük ihtimalle; dosyalarınızı kurtarma yoluna giderek yeni baştan HDD'yi bölümlemek zorunda kalabilirsiniz.

7. BaRıŞ Well-Known Member

sisteme disk veya sürücü gizleme ile ilgili bir program kurdun mu?

8. EmRe Well-Known Member

hayır kurmadım. dediğim gibi usb üzerinden windows xp kurma programlarıyla uğraşırken mavi ekran verdi açtığımda disk yoktu.
    Easeus partition recovery diye bir program kurdum. buldu bütün kayıp bölümleri ve dosyaları ama kurtarmaya çalıştığım zaman:
    yazıyor bunun manası ne?

9. BaRıŞ Well-Known Member

var olan sistemin üzerine yazmaya çalişıldığı için bu partion silinemiyor yada boot edilmiş partion ve boot edilmemiş sistem yap.
    Gibi bi uyarı mesajı.

10. EmRe Well-Known Member

Arkadaşlar 1 mb'lık "partition find and mount" adlı ufak bir program ile sorunu çözdüm. Kayıp partition'ı buldu ve sonra onu F olarak ayarladı yada taşıdı. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş