Yeni Rom Yükledim Sim Kartım Gözükmez Oldu

Konusu 'Android' forumundadır ve OrKuN tarafından 19 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Arkadaşlar telefona 2.3.5 yeni rom yükledim fakat yüklemez olaydım keşke sim kartım gözükmez oldu. Artık tanımıyormu gözükmüyormu her neyse ama şuan kullanamıyorum. Çok zor durumdayım yardımcı olursanız sevinirim.

2. BaRıŞ Well-Known Member

ayarlar >telefon hakkında >durum >imei numaranıza bakın 0049 la başlamıyodur işallah.
    Şuan arama yapamıyorsunuz sanırım. Efs yedeği aldınızmı bu arada?

3. OrKuN Well-Known Member

imei numarasına bilienmeyen no yazıyor. efs yedeğide almamıştım :(

4. BaRıŞ Well-Known Member

yedek alsaydınız işiniz çok kolaydı, burdan bir işlem yapmadan yedek almanın nekadar önemli olduğunu görüyoruz. Bu size ve bilmeyen tüm arkadaşlara tecrübe olsun. Yedeksiz iş yapmayın. Neyse şimdi sorununa çözüm bulmak için aşağıdaki yolu denemenizi öneririm.

Yedek Almadıysak:
    Telefonu root yapın.
    Root explorer programını kurun.
    Root explorer programını açarak telefonun en üst dizinine yani / dizinine kadar yukarı çıkın.
    EFS dizinini açın.
    Burada:
    nv_data.bak (yada .nv_data.bak )
    nv_data.bak.md5 (yada .nv_data.bak.md5 )
    nv_data.bin
    nv_data.bin.md5
    dosyalarını görmeniz lazım. Eğer bak olan dosyalar yoksa, sadece bin olan dosyalar varsa yapacak birşey kalmıyor.
    bak dosyalar varsa işleme devam ediyoruz.
    nv_data.bin ve nv_data.bin.md5 dosyalarını siliyoruz. (isterseniz başka bir yere de taşıyabilirsiniz.)
    diğer dosyaları hiç ellemeden telefonu kapatıp yeniden açıyoruz.

Telefon, bak dosyalarından yani eski backup dosyalarından yeniden bu bin dosyalarını oluşturacak ve eski IMEI numaranız geri gelecek, böylece telefonunuzu kullanmaya devam edebileceksiniz. Şansınız varsa bak dosyaları gerçek IMEI yazan dosyalarınızdır. Yani üzerine tekrar yazmamıştır.

5. OrKuN Well-Known Member

root explorer yükledim efs girdim nv.data.bin ve nv_data.bin.md5 dosyaları ama bak dosyaları yok maalesef :(

6. BaRıŞ Well-Known Member

ozaman servise götürmekten başka çare yok ana kartı değişeceklerdir oda hemen hemen telefon parası. Ama bir kaç servise danış fiyat sor pazarlık yap.

7. OrKuN Well-Known Member

başka hiçbir çözümü yokmu acaba hemen götürmek yerine biraz daha araştırsak belki bir yol daha bulabilirmiyiz?

8. BaRıŞ Well-Known Member

Şimdi yabancı forumlara bakıyordumda şöyle bir yöntemden bahsedilmiş birde bunu deneyelim umarım sorun çözülür.

telefona yüklediğin JVS romu rardan çıkar
    JVS rom tekrar yükle ve odinde aşağıdaki gibi göster re-partition işaretli olacak

PİT:s1_odin 20100512.pit
    PDA: CODE_I9000XXJVS_CL565837_REV03_user_low_ship.tar
    PHONE :MODEM_I9000XXJVS_REV_00_CL1059471.tar
    CSC :GT-I9000-CSC-MULTI-OXAJVS.tar

1 kişi bunu beğendi.
  9. OrKuN Well-Known Member

Düzeldi çok çok teşekkür ederim tpx
    +++rep

Sayfayı Paylaş