"Yeni Kia Sorento test,inceleme ve fotoğraflar"

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve pult tarafından 12 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. pult Well-Known Member

Sevgili turkeyArena forum üyeleri ve sevgili arkadaşlarım,bu gün yemedim içmedim yorulduğum anlarda dinlenmedim:)sizler için yeni sorentoyu sürdüm test ettim ayrıntılı bir şekilde her yerine baktım.
    kullandığım sorento 2.4 motor 4 silindirli benzinliydi,motor seçenekleri ise şöyle sıralanıyor-2.4-2.7-3.0-ve 3.5 bu saydıklarım benzinli, dizel motor seçeneği şu an için yok.
    Aracın genel görüntüsü fena değil eskisine göre,ama arkasını hiç ama hiç begenmedim,kia'nın yeni yüzü olan far ve panjur çok şık olmuş.
    Araç eski sorentoya göre biraz alçak olmuş ve yere çok yakın,en kötü tarafı ise araç şasi üstüne oturtulmamış sadece kasadan ibaret,yani arac zor arazi şartlarına ne kadar dayanır bell değil,tam bir asfalt SUV'u yeni sorento.
    Benim kullandığım aracın motor gücü gövdesine göre zayıftı vites geçişlerinde araç bir hayli zorlanıyordu,bu durumu tiptronik vites konumuyla hallettim yüksek motorlarda bu bahsettiğim durum olmaz umarım ve yine vites geçişlerindeki çok küçük sarsıntıyı motora bağlıyorum.
    Gelelim yeni sorentonun iç yapısına ve konforuna,yeni sorentonun belkide en güzel yanı iç dizaynı ve konforu diyebilirim yalnız aracın bagaj ve arka koltuğunun durumunu beğenmedim,aracın ön kısmı gayet geniş ama arka koltuk ve civarı için aynı şeyi diyemem çok dar ve görüş alanı rezil olmuş ve bagaj inanılmaz dar ve kullanışsız.
    Çok rahat ve konforlu bir sürücü koltuğuna sahip araç,direksiyon simidi gayet güzel ele oturuyor ve cd çalar klima dahil her şeyi direksiyon üzerinde kumanda edebiliyoruz,ayrıca gösterge panelinin üzerindeki kumanda tuşlarına fazla eğilip büğülmeden rahatca ulaşabiliyoruz.
    Aracın sürüş zevki gayet güzel motor ve rüzgar sesi gayet iyi izole edilmiş aracın içi oldukça sessiz.

Benim şahsi görüşüm yeni sorento eskisini her konuda aratacak gibi,yeni sorento bir nevi hyundai santafe nin biraz geliştirilmiş hali gibi duruyor,arazi aracı değilde asfaltta gezsin millet yeni sorentoyu görsün der gibi bir tasarıma sahip:).
    Nerede o eski sorentonun heybeti ve asaleti diyorum ve beğenmediğimi söylüyorum.

Sevgili arkadaşlar araç hakkında benim atladığım yazmadığım her ne olursa sorabilirsiniz,sevgiler.

Kusuruma bakmayın fotoğrafları cep telin kamerasıyla çektim biraz kötü olabilir.

2. OrKuN Well-Known Member

pult hocam yalnız senin dizel seçeneği yok dediğindede bi yanlışlık olmasın, orkun arkadaşımız dizel seçeneğinden bahsetmiş,

bu arabayı bu benzinli motor seçenekleri ile Türkiyede kimse almaz, kısacası satamaz dizel seçeneği olmadan, demekki ülkeden ülkeye motor seçenekleri değişiyor olması lazım ;) sizin oralarda benzin ucuzdur ondan dizel seçeneği sunmamış olabilirler.

3. pult Well-Known Member

SeMiH

Burada dizel seçeneği yok,avrupa türkiye için tabiki var,evet dediğin gibi motor seçenekleri ülkeden ülkeye farklılıklar gösterbiliyor.

4. BaRıŞ Well-Known Member

pult hocam inceleme için teşekkur ederim, ben eskisinide pek tutmamıştım anlattıklarınızdan yeniside daha zayıf, jeep alıyorsan dağ taş tepe demeden çıkacak, sadece asfaltta sürmeye SUV almam, ne arabalar var onları tercih ederim asfaltta sürmeye ;)

5. pult Well-Known Member

BaRıŞ
    Ben teşekkür ederim,dediğin doğru asfaltta sürmeye ve bu fiyata çok faha güzel canavarlar var :)

6. pult Well-Known Member

Yeni sorentonun eskisine göre biraz daha pahalı olacağı söyleniyor.

Sayfayı Paylaş