Yalancı Tavuk Göğsü Tarifleri

Konusu 'Mutfak Bölümü' forumundadır ve Pelin tarafından 26 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

1. Pelin Super Moderator

Yalancı Tavuk Göğsü
    Malzemeler:
    • 150 gr margarin
    • 1 su bardağı un
    • 1 kaşık nişasta
    • 1,5 su bardağı şeker
    • 1 vanilin
    • 1 litre süt
    Hazırlanışı:
    Tencerede yağı eritin. Un ve nişastayı yağa ekleyip biraz kavurun. Sonra kalan malzemeleri de ekleyip yoğun bir kıvama gelinceye kadar karıştırarak pişirin. Ateşten alıp mikser ile birkaç dakika karıştırın. Geniş bir borcama yayıp, buzdolabında soğutun. Servis yapacağınız zaman tarçın ile süsleyin. Afiyet olsun
    Not: Borcamı ıslatmayı unutmayın.

2. Pelin Super Moderator

Çikolata Soslu Tavuk Göğsü
    Malzemeler:
    • 1 lt. süt
    • 1 su bardağı un
    • 1 su bardağı şeker
    • 1 paket damla sakızı
    • 1 yemek kaşığı margarin
    • 1 paket vanilya
    Sosu İçin:
    • 1 paket Çikolata Sosu
    • 2,5 su bardağı süt
    • 1 portakalın kabuğunun rendesi
    • 1 çay kaşığı tarçın
    Hazırlanışı:
    Un ve şekeri koyduğunuz tencereye, 1 lt. sütü karıştırarak ekleyin. İçine damla sakızını da ekleyin. Damla sakızı bulamazsanız bildiğimiz, çiğnediğimiz damla sakızlarını da kullanabilirsiniz. Muhallebi kıvamına gelene kadar pişirin ve ılımaya bırakın.
    Çikolata sosunu paketin arkasındaki tarife göre yapın. Yalnız kaynamadan önce içine 1 portakalın kabuğunu rendeleyin ve 1 çay kaşığı tarçın ekleyin ve pişirin. Çikolata, portakal ve tarçın bir arada nefis oluyor.
    Tencerede ılımış olan tavuk göğsüne margarini ve vanilyayı ekleyip 5-10 dk. mikserle çırpın. Ne kadar çok çırparsanız o kadar pürüzsüz ve lezzetli olur.
    Tavuk göğsünü dikdörtgen veya kare borcama yayın. Tavuk göğsünü koymadan önce borcamı suyla ıslatırsanız yapışmaz.
    Tavuk göğsünün üstü hafiften kaymak tutmaya başlayınca da çikolatalı sosu üzerine yayın. Üzerini süsleyerek soğuk olarak servis yapın.

3. Emel Well-Known Member

ben damla sakızı sevmediğim için ilk tarifi denedim gerçekten çok güzel oldu

4. Pelin Super Moderator

Emelcim damla sakızı sevmiyorsan tariften onu çıkarabilirsin.aslında bende sevmiyorum.:)
    ikinci tarifide denemeni tavsiye ederim çikolatalısıda çok güzel oluyoo.

Sayfayı Paylaş