Wordpress 2.7 yolda

Konusu 'İnternet' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 15 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. GuNaHKaR Well-Known Member

Popüler ücretsiz blog ve içerik yönetim aracı Wordpress 2.7 sürümüne kavuştu.

Wordpress ekibi tarafından onaylanan bazı özellikler şunlar:
    • Yenilenen yönetim paneli.
    • Meta kutularının sürükleme ve bırakmaya izin veren yeni yazı düzenleme sayfası. Kutular daha önceki gibi genişleyebiliyor, katlanabiliyor ve tamamen gizlenebiliyor.
    • İçerik indeks sayfasındaki kolonları gizleyebilme özelliği.
    • İçerik indeks sayfasında yazı ve sayfaları satıriçi düzenleyebilme özelliği (yazıları açmadan düzenleyebilme).
    • Yeni geliştirilen yorum API’si sayesinde yeni geliştirilecek olan uygulamalarla Wordpress panelinizden bağımsız olarak yorumları denetleyebileceksiniz.
    • Yönetim panelinden yorumlara cevap verebilme özelliği.
    • Yorumları düzenlemek için yeni geliştirilen klavye kısayolları.
    • Daha önce Drupal‘da olan ve Wordpress‘in de bazı eklentiler sayesinde (mesela Wordpress Thread Comment eklentisi) yapabildiği iç içe yorum olanağı sağlayan yeni API.
    • Yine Drupal‘da hali hazırda gelen ve Wordpress‘in bazı eklentiler sayesinde (mesela WP-Sticky eklentisi) yapabildiği yapışkan yazı özelliği.
    • Otomatik eklenti kurulum özelliği ve entegre edilen eklenti gezgini.
    • Wordpress 2.6.2 ve aşağısındaki sürümlerde Wordpress Automatic Upgrade eklentisi sayesinde yaptığımız otomatik Wordpress güncellemesini artık yeni sürümde eklenti gerektirmeden yapabileceğiz.
    • HTTPOnly yetki çerezleri.
    • Yeni HTTP istek API’si.

Sayfayı Paylaş