Wireless problemi (Bağlantı kopuyor)

Konusu 'ADSL Modem' forumundadır ve EmRe tarafından 11 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Merhaba arkadaşlar,
    Karşı binada arkadaşımla ağ kurduk (kablosuz).
    Ben laptop ile çok problemsiz şifreyi giriyor bağlanıyorum. Genelde sinyal seviyesi 4/5 - 5/5 oluyor. İyi seviyeler. Ama nedense devamlı 2 - 2,5 saat sonra kopma yaşanıyor. 4/5 - 5/5 çeken yerde hiç oynatmadığımız halde 1/5 - 2/5 çekmeye başlıyor, bir türlü bağlanamıyorum. Hep devamlı günün hangi saatinde olursa olsun 2 - 2,5 saat bağlandıktan sonra bu sorun oluyor. Acaba sebebi nedir ? Şu süre sonra internetden kopucak diye bir ayar falan mı var diye düşündüm ama sanmıyorum. Aynı yerde 5/5 çekerken neden 1/5 çekmeye başlıyor çözemiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler..

2. BaRıŞ Well-Known Member

Modem belli bir süre sonra yüksek ısı veya herhangi bir nedenden dolayı performans kaybına uğruyor olabilir. Veya aynı durum Notebook içindeki ağ kartı için geçerli olabilir.

3. OrKuN Well-Known Member

Windows belli aralıklarla başka wireless ağları sorgular bu arada kopmalar yaşanabilir.Birde Vista kullanıyorsan şifreleme türünü WEP'ten WPA'ya çevir ve modemin ve senin sağında solunda 20 m yakınında başka kablosuz cihazlar durmasın cep telefonu telsiz telefon vs.

Sayfayı Paylaş