Windows Vista Ultimate Türkçe (resimli) anlatım

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve KaRaHaN tarafından 21 Nisan 2008 başlatılmıştır.

1. KaRaHaN Well-Known Member

Windows Vista Ultimate, Vista'nın tüm özelliklerini içinde barındırıyor ve en pahalı sürüm olarak listede yerini alıyor.
    Vista'nın kurulumu ilk olarak klavye ve dil seçeneklerinizi girmenizle başlıyor.
    Vista bu bilgileri toplar toplamaz, kurulum başlayabilir.
    Tabii ki işletim sistemini kurmadan önce geçerli bir ürün anahtarı girilmesi gerekiyor
    Son kullanıcı sözleşmesini okuduktan sonra kabul ettiğinize dair bölgeyi işaretleyin.
    Eğer mevcut işletim sistemi üzerine kurmak istiyorsanız, ayrıca yükselt seçeneği de tıklanabilir hale gelmekte.
    Çok basit bir şekilde disk yönetimi de mevcut. Keza önceki Windows'lardan farklı olarak sürücü bölümlerini birleştirebilir veya ayarlayabilirsiniz.
    Bu aşamadan sonra Vista sizin desteğiniz olmadan devam edebilir. Yaklaşık 20-30 dakika içinde nerdeyse bir kere de sistem tamamen yükleniyor.
    Bundan sonra size sorulacak tek şey, seçimli kullanıcı adı ve parola ekranı
    ve arka plan olarak neyi tercih ettiğiniz
    Kontrolü kullanıcıya vermeden önce Vista, güvenliğinizden emin olmak istiyor
    Kullanıcı Hesabı Denetimi: Bu pencere çalışacak programlar için sizin izninizi bekler. Programları çalıştırmak için kullanıcı hakları gerekmekte.
    Ayrıca bilinmeyen programlar çalıştırıldığında, Vista tekrar emin olup olmadığınızı size soracaktır
    Vistanın karşılama ekranı ile karşılacağız
    Güvenlik Duvarı: Buradan firewall'unuzu açıp kapayabilirsiniz, ayrıca gelişmiş seçeneklerden hangi uygulamanın firewall'dan geçebileceğini de belirtebilirsiniz
    Yönetim konsolunda çok daha gelişmiş seçeneklere ulaşmak mümkün
    Ayrıca sisteme gelen her bağlantı için ayrı kurallar yazabilirsiniz
    Windows Defender sisteminizi zararlılara karşı korumakta
    Araçlar ve Ayarlar menüsünden Microsoft SpyNet'e katılabilir ve bir çok diğer özelliğe ulaşabilirsiniz.
    Internet Explorer 7 de, sadece phishing filtresiyle kalmıyor. Korumalı Mod yardımıyla yapılabilecek her işlem için sizin onayınızı alıyor. Böylelikle sizden kaçan bir şey olması mümkün olmuyor.
    Ayrıca BitLocker, sabit diskinizin bir bölümündeki dosyaların tamamını sizin için şifreleyebilir ve güvenliğini sağlayabilir.
    Ağ Erişim Protokolü (NAP) , sadece belirleyebileceğiniz özellikteki cihazların ve bilgisayarların sisteminize ulaşmasını sağlıyor.
    Ebeveyn denetimleri, çocuklarınıza özel hazırlayacağınız kullanıcıların haklarını belirlemek için kullanılan bir filtreleme.
    Ebeveyn denetimleri ile sadece çocuklarınızın yaşlarına uygun olmayan oyunları çalıştırmalarını ve kurmalarını engellemekle kalmıyor

Sayfayı Paylaş