Windows 7 kurulumunda hdd Seçimi Sorunu

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 30 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

Bilgisayarıma format atıp Win7'yi kurmaya çalışıyorum. Bu konuda çok fazla bilgim yok, sadece uzun zaman önce bir kere yaptım onu da nasıl yaptım ben bile bilmiyorum. Sizden takıldığım konularda yardımınızı rica ediyorum.

Windows 7 CD'sini bilgisayarıma takıp yeniden başlattım. (Boot ayarlarından CD önceliğine getirdim.) Kurulum işlemi başladı. Benden nereye kurmak istediğimi sordu ve sorun başladı...

Şöyle ki, benim bilgisayarımda 2 tane "hard disc" var ve her "hard disc"de ayrı ayrı kurulmuş Windows XP işletim sistemleri mevcut. Ben bu işletim sistemlerinden ikinci hard disc'de olanı korumak, birinci de olanı silip yerine de Windows 7'yi yüklemek istiyorum.

Ayrıca birinci hard disc'im de ikiye ayrılmış durumda (Sanal parçalama deniyor sanırım.) Ben bunları da birleştirmek ve tek bir hard disc haline (Orjinal haline) dönüştürmek istiyorum.

Ama bunu başaramadım.

Yükleme ekranında hard disc'ler göründüğü zaman seçip sil dediğimde tepki vermedi ve ikisini nasıl birleştirebileceğime dair bir menü gözükmedi.

Hard Disk'leri silme işlemini yanlış yerde mi yapıyorum?

Ne yapabilirim?

2. EmRe Well-Known Member

Sayfayı Paylaş